Drugim zwycięstwem zgrupowanie w Dublinie zakończyli piłkarze Leeds United. W sobotnie popołudnie podopieczni Garry'ego Monka pokonali gładko 3-0 Shamrock Rovers. Podobnie jak w pierwszym meczu trener Pawi dał pograć 22 zawodnikom podzielonym na dwie grupy. Wynik został ustalony przez tę pierwszą, która grała 60 minut.

Wynik już w 7 minucie otworzył nowo pozyskany Marcus Antonsson. Następnie z karnego podwyższył Chris Wood. Tuż po przerwie swojego drugiego gola dołożył Szwed. Garry Monk po tym spotkaniu był bardzo zadowolony z postawy swoich podopiecznych. Boss stwierdził, że choć jest świadomy, że wciąż czeka go dużo pracy nad jakością drużyny, to mecz z Irlandczykami był niewątpliwym krokiem naprzód. Choć rywal na pewno nie nie był zbyt wymagający, to w sporych okresach gry podobać się mogła wymiana pozycji, gra piłką, czy płynność w grze The Peacocks. Ponownie z bardzo dobrej strony pokazał się Kemar Roofe. Bardzo solidny był na lewej obronie Charlie Taylor. Błyski niebywałego talentu pokazywał także Ronaldo Vieira.

Teraz piłkarzy Leeds czeka kilka dni na zregenerowanie sił, a potem wracają do przygotowań do sezonu. W najbliższy piątek i sobotę United czeka dwumecz. Najpierw w piątek zmierzą się z Guisley, a dzień później z Peterborough.

Skład Leeds: Green, Purver, Bartley (P McKay 45), Bamba, Taylor, Vieira, Grimes, Botaka, Roofe (Sacko 45), Antonsson, Wood. Subs (na ostatnie 60 minut):  Turnbull, Coyle, Diagouraga, Denton, Phillips, Murphy, Mowatt, Stokes, Doukara