Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W drugiej części domowego dwumeczu, z ostatnich kilku dni tym razem piłkarze Leeds United nie zawiedli i pokonali walczące o utrzymanie Bristol City 2-1. Poza ostatnimi 10 minutami było to bardzo dobre spotkanie w wykonaniu The Whites. Rozprężenie w końcówce sprawiło, że kilka razy nietuzinkowe umiejetności musiał pokazywać Robert Green. W ostatniej kacji meczu były reprezentatnt Anglii jednak skapitulował i Pawiom nie udało zachować się czystego konta.

Do składu wrócił już po infekcji gardła Pontus Jansson. Zawieszonego Liama Bridcutta w środku pola zastąpił Eunan O’Kane, zaś na skrzydła wrócili Hadi Sacko i Kemar Roofe. Podopieczni Garry’ego Monka on początku spotkania wyglądali na bardzo pobudzonych i skoncentrowanych. Już w drugiej minucie Pablo Hernandez dośrodkował na drugo słupek, ale tam kilku centymetrów wzrostu zbrakło Roofe’owi, który uderzył ponad bramką. Goście próbowali odpowiedzieć natychmiastowo. Do rzutu wolnego z około 35 metra podszedł David Cotterill i huknął prostym podbiciem. Piłka nabrała dziwnej paraboli, ale ze strzałem poradził sobie ostatecznie Rob Green. Później jednak atakowali głównie gracze w białych koszulkach. Ponownie po zagraniu Hernandeza przed szansą stanął Roofe, ale jego strzał okazał się niecelny. Były gracz Oxfordu później zrewanżował się Hispzanowi i tym razem on obsłużył podaniem swojego kolegę, ale Hernandez nie był w stanie trafić w bramkę. Hernandez był niezwykle aktywny w pierwszej częśći meczu. Po podaniu od Vieiry rozgrywający Pawi wpadł w pole karne i oddał płaski, tym razm celny, strzał, ale Fabian Giefer zdołał go obronić. Brmkarz gości dobrą interwencją popisał się także kilku minut później broniąc uderzenie Chris Wooda z 16 metra. W 28 minucie meczu Giefer skapitulował. Pawie miał rzut wolny na 40 metrze. Pablo Hernandez nie czekał na ustawienie muru tylko szybko zagrał w pole karne, gdzie przytomnie urwał się Chris Wood. Najlepszy strzelec Leeds przestawił jeszcze obrońcę The Robins i zdobył swoją 19 ligową bramkę w sezonie. Chwilę później bombę z dystansu posłał Ronaldo Vieira, ale jego strzał był minimlanie niecelny. Przed przerwą groźną sytuację zdołali stworzyć sobie jeszcze przyjezdni. Po kontrze z lewej strony uderzał Joe Bryan, ale Rob Green był na posterunku.

W przerwie Lee Johnson postawnowił wzmocnić siłę ognia swojej drużyny i za Marka Little wprowadził Milana Djurica. To jednak nie uchroniło Bristol od straty drugiej bramki. Najlepszy na boisku Hernandez znalazł sobie miejsce na 18 metrze oddał strzał, który po nodze Adena Flinta wpadł do bramki zdezorietntowanego bramkarza. Chwilę później kolejną próbkę umiejętności pokazał Rob Green, który obronił uderzenie Matty’ego Taylora, który w pierwszej połowie zastąpił kontuzjowanego Abrahama. Bristol zaczął atakowac coraz groźniej. Do wysiłku Greena zmusili jeszcze Cotterill i Bryan, ale za każdym razem 37-letni bramkarz The Whites wychodził z tych opresji obronną ręką. W 67 minucie po dośrodkownaiu Aylinga piłkę we własnym polu kanrym ręką zagrał jeden z zawodników gości, ale gwizdek sędziego milczał. Leeds powinno podwyższyć na 3-0, kiedy po kontrataku Wood zagrał do wprowadzonego w drugiej połowie Barrowa, niestety wypożyczony ze Swansea zawodnik fatalnie przyjął piłkę i Giefer złapał piłkę. W dolicznym czasi gry genialną interwencją po strzale Taylora popisał się jeszcze Green, jednak w ostatniej akcji meczu po rzucie rożnym nie był w stanie zatrzymać strzału Djurica.

Zwycięstwo Leeds oraz remis Norwich oznacza, że The Whites powiększyli do 6 przewagę nad 7 w tabeli Kanarkami.