Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W obszernym wywiadzie dla Yorkshire Evening Post Dyrektor Wykonawczy Leeds United Angus Kinnear w imieniu całego zarządu klubu udzielil wotum zaufania dla Thomasa Christiansena. W ostatnich tygodniach Pawie notują fatalną serię 7 porażek w ostatnich 8 meczach, przez co wypadły z pierwszej 6-tki. Kinnear jest jednak pewien, że już wkrótce wyniki Leeds ulegną zmianie.

Wielu kibiców uważa, że 44-letni trener powinien pożegnać się z klubem z Elland Road, ale qg Kinneara taka opinia jest niesprawidliwa. 2 miesiące temu The Whites byli na szczycie tabeli, a teraz mimo ostatnio fatalnej formy wciąż tracą tylko 3 punkty do strefy barażowej.

Bezwględna krytyka Thomasa jest nieuczciwa. Ci bardziej obiektywni kibice rozumieją, że mając trenera, dla którego ta liga jest kompletnie nowa, który pracuje z wieloma nowymi piłkarzami, a zajmuje miejsce oddalone o ledwie 3 punkty od miejsc barażowych, to nie jest rozczarowujący wynik.

Patrząc na jego pracę na Thorp Arch oraz patrząc na wiele występów w tym sezonie dochodzę do wniosku, że Thomas ma absolutnie wszystko, żeby zrobić w tej lidze dobre wyniki. Pozycja, którą obecnie zajmujemy nie jest odległa od tej, którą chcemy zajmować, a chcemy dostać się do baraży.

Myślę, że pokazaliśmy juz nie raz, że jesteśmy w stanie pokonać każdy zespół w tej lidze. Jednak Andrea i reszta zarządu mają wysokie wymagania i przyznac trzeba, że w ostatnich meczach te standardy nie zostały zaspokojone. Oczywiście nie cieszy nas, że tracimy dystans do czołówki, ale jestesmy pewni, że zespół ma wszystko, co potrzebne, że wrócić na wlaściwe tory.

Andrea Radrizziani ustalił, że chciałby, żeby Leeds do Premier League wróciły w ciągu 5 lat, jednak i tak planem minumum jest poprawa zeszlorocznego 7 miejsca.

Gdybyśmy (czlonkowie zarzadu – przy. Red.) zaraz po przyjściu do klubu obiecywali, że w pierwszym roku żądamy awansu, to po pierwsze, brzmielibyśmy jak poprzedni właściciele, a po drugie bylibyśmy niewiarygodni. Jesteśmy pewni, że budując fundamenty klubu i dając mu stabilizację klub powinien awansowac do Premier League. Jeśli nie uda sie to nam w ciągu 5 lat, wtedy będziemy mieli poczucie nieudanej misji.

 

 

You have no rights to post comments