Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Miejscem rozegrania ostatniego meczu towarzyskiego reprezentacji Anglii przed MŚ w Rosji będzie stadion Leeds United. 7 czerwca Reprezentacja Albionu zmierzy się na Elland Road z Kostaryką. Pierwsze spotkanie na MŚ Anglicy rozegrają 11 dni później z Tunezją.

Wcześniej, w marcu Anglicy rozegrają dwa spotkania towarzyskie, w Amsterdamie z Holandią oraz w Londynie z Włochami. 2 czerwca na Wembley przyjedzie Nigeria.

Mecz z Kostaryką będzie trzecim do tej pory spotkaniem reprezentacji Anglii na Elland Road. 8 czerwca 1995 roku w Leeds Anglicy zremisowali towarzysko z reprezentacją Szwecji 3:3. Drugie spotkanie Synów Albionu na Elland Road (również towarzyskie) odbyło się w 2002 roku, przeciwko Włochom (porażka 1:2).

Jeśli chodzi o rozgrywki reprezentacyjne stadion w Leeds był również miejscem rozegrania trzech spotkań grupowych Euro 1996, gdzie Hiszpanie mierzyli się kolejno z Bułgarią, Francją i Rumunią.

Nowy Wembley otwarto w 2007 roku, od tamtej pory reprezentacja Anglii tylko dwukrotnie rozegrała mecze u siebie gdzie indziej. Podczas sprawdzianów towarzyskich przed Euro 2016 Anglicy gościli Turcję na City of Manchester Stadium (arena Manchesteru City) oraz Australię na Stadium of Light Sunderlandu. Teraz wybór padł na Elland Road.

Komentarze  

#1 krzynek 2018-01-11 05:34
część infrastuktury na ER woła o pomstwę do nieba i pamita chyba jeszcze czasu Dona Reviego, ale fajnie, że kadra będzie mogła zagrać mecz przed najlepszą publicznością na swiecie.

You have no rights to post comments