Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

NAJLEPSZY PIŁKARZ SEZONU

Makumb:

Na sam początek najtrudniejsze pytanie. Tak na dobrą sprawę żadne z naszych piłkarzy nie zasłużył na to miano. Kilku miało co prawda przebłyski dobrej formy, ale żaden nie prezentował równej dobrej formy przez cały sezon. Jesli na prawdę muszę kogos wybrać to postawię na Pontusa Janssona. Zepsuł najmniej w całym sezonie i zawsze pokazywał wielkie serce do gry. Zaraz za jego plecami uplasuję Pablo Hernandeza. Dobrze, że zostanie z nami na kolejne lata.

Krzynek:

Przez pierwszą część sezonu niekwestionowanym liderem w wyściugu po to miano było Samu Saiz. Hispzan pokazywal niespotykaną klasę. W pojedynkę potrafil wygyrwać mecze. Jego podania, dryblingi budziły strach w rywalach. Jednak po tym feralnym 6-moecozwym zawieszeniu Samu nie byl już tym samym graczem. Zbyt często musiał się frustrować wynikami drużynymi, gra kolegów a na końcu i swoją. Jendym graczem, który przez cały sezon utrzymywał wysoką, równą formę był w zasadzie chyba tylko Pablo Hernandez. 32-latek dostarczył swojej drużynie wiele bramek i asyst. Nigdy nie odpuszczał, a w najgorszych momentach jako jeden z nielicznych nie zawodził. Zasłużyl sobie na nowy kontrakt i ten tytuł. W pełni.

NAJWIĘKSZE ROZCZAROWANIE SEZONU

Makumb:

Tu z kolei można się rozpisywać. Felix Wiedwald, Clarens De Bock, Eunan O'Kane, Mateusz Klich, Hadi Sacko, Paweł Cibicki, Perre Michael Lasogga, Caleb Ekuban, Jay Roy Grot to cała lista piłkarzy, którzy zawiedli i nie potrafili podźwignąć ciążących na nich oczekiwań. Każdy z nich zasłużył na tytuł rozczarowania, ale rozczarowaniem sezonu jest dla mnie pierwszy z nich. Wiedwalld, kiedy do nas przychodził miał być odpowiedzią na nasze problemy w bramce. To dla niego miejsce zrobić musieli Marco Silvestrii i Rob Green. Niemiec jednak pokazał, że jest strasznie elektrycznym piłkarzem i popełnia mnóstwo błędów. Efekt jest taki, że znów musimy szukać podstawowego bramkarza, bo jakos nie wierzę, że zostanie nim Bailey Peacock-Farrell.

Krzynek:

Tutaj lista może być długa, ale ja postawię na człowieka, który przez ostatni rok zaliczyl chyba największy zjazd formy. W zeszłym sezonie Pontus Jansson był ścianą nie do przjeścia, ale obecne problemy w obronie w sporej części były jego winą. Szwed stracil gdzieś tę pewność, która imponował w swoim pierwszym sezonie na wyspach. W końcówce sezonu  czasami tyłek ratować musiał mu nawet taki żółtodziób jak O’Connor. Jeśli Leeds chce się liczyć w przyszłym sezonie, to potrzebujemy starego, dobrego Pontusa Janssona.

ODKRYCIE SEZONU

Makumb:

Tom Pearce. Nasz młody zawodnik ma szansę zostać następcą Charliego Taylora. Oby tylko podpisał nowy kontrakt, bo podobno już interesują się nim drużyny z Premier League.

Krzynek:

Nie będę ukrywał, że postawienie w bramce na Peacocka-Farrella w meczu z Wolverhampton bylo dla mnie posunięciem niezwykle ryzykownym, ale przyznać trzeba, że Heckingbotton z ta decyzją trafił w punkt. Młody bramkarz z każdym kolejnym meczem vronil coraz pewniej, w ostatnich miesiącach był naszym najlepszym graczem i z pewnością dal sporo do myślenie w sprawie sporowadzenie nowego bramkarza na nowy sezon.

NAJLEPSZY TRANSFER SEZONU

Makumb:

Chyba jednak Alioski. Tak wiem, że ten facet dobre i bardzo dobre występy przeplatał kiepskimi, ale śmiem twierdzić, że dał tej drużynie najwięcej. Jakos nie mogę się przekonać do Saiza, który jest strasznie chimeryczny, a momentami wręcz głupi. Jesli by go utemperować to może być najlepszym piłkarzem całej Championship, ale do tego czasu może równie dobrze dosć szybko zniknąć z ER.

Krzynek:

Mimo słabszych ostatnich miesiący, to trzeba przyznać, że Samu Saiz drużynie daje bardzo dużo jakości i biorąc pod uwagę kwotę, jaką zapłacil za niego Orta, uważam,  że ten ruch był najlepszy.

 

 

You have no rights to post comments