Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Forma, jaką zaprezentowali piłkarze Leeds w pierwszych dwóch ligiwych spotkaniach jes szeroko komentowany w całej Anglii I nie tylko. Już dzisiaj rozpędzeni podopieczni Marcelo Bielsy rozpoczną zmagania w EFL Cup. Pierwszym rywalem The Whites będzie Bolton Wanderer, który mimo ogromnych problemów finansowych start sezonu w Championship także może zaliczyć do udanych. Początek spotkania o 20:45 na Elland Road. Transmisje z tego meczu przeprowadzi stacja Eleven 2.

Marcelo Bielsa nakonferencji prasowej poprzedzającej dzisiejszy mecz zapowiedział wprowadzenie sporej ilości zmian w meczu z Boltonem. Szansę wykazania się mają dostać piłkarze, którzy do tej pory nie grail w ogóle, ale grail bardzo mało. Trener Pawi zapowiedział występ Jamala Blackmana, Pontusa Janssona, Lewisa Bakera, Jacka Herrisona, Toma Pearce'a,  Tylera Robertsa, Shackletona i Patricka Bamforda. Ta grupa zostanie uzupełniona klilkoma graczami, którzy grail przeciwko Stoke i Derby.

Bolton, który przed sezonem był skazywany na pożarcie, w sezon wszedł bardzo pewnie. W pierwszej kolejce Kłusaki pokonały na wyjeździe faworyzowane WBA, a w drugiej serii spotkań urwali punkty Brostol City. Bolton prowadził nawet 2-0, ale ostatecznie podzielil sie punktami z City.

GŁOS REDKACJI

Po tym, co Leeds zrobiło z jednymi z najmocniekzych drużyn w lidze, aż starch pomyśleć, jakie zniszczenia może odnotować legitymujący się duzo słabszą kadrą Bolton. Kłusaków jednak oczywiscie lekceważyć nie można. Phil Parkinson zbudował solidną ekipę, który na pewno tanio skóry nie sprzeda, o czym przekonało sie choćby West Bromwich Albion. Dzisiejszy mecz będzie z pewnością dl aMarcelo Bielsy pierwszym zasmakowaniem typowej angielskiej łupanki. Goście, w przeciwienstwie do naszych poprzednich rywali, nie będą przbierali w środkach, nie będą tez zbytnio kombinwać w grze do przodu. Spodziewajmy się sporej ilości gry górą, wrzutek, przebitek itp. Do tej pory ekipa Bielsy nie musiała bronić przeciwko drużynie grającej w ten sposób, dlatego ciekawi mnie, jak sobie z tym poradzą. Na pewno pomoże nam powrót Pontusa Janssona, który bardzo się przyda w walce w powietrzu. 2 metry Blackamanna tez nie bedą bez znaczenia przy wrzutkach i stałych fragmentach gry Boltonu. Wygramy, ale bez farejwerków. Sporo sobie oczekuję po grze w tym meczu Jacka Harrisona. To jest mój typ na gwaizdę tego sezonu.

You have no rights to post comments