Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Za nami pierwszy miesiąc zmagań Sky Bey Championship. Tym samym wracamy do zabawy w wybieraniu najlepszego piłkarza Leeds ostatnich 5 tygodniu. Forma The Whites w siepnpiu była wyśmienita, Pawie od 3 kolejek liderują w lidze, także wyróżnić można by w zasadzie cały skład.

Na tle kolegów na specjlane wyróżnienie moze zasługiwać  Bailey Peacock-Farell. Młody bramkarz The Whites pod koniec zeszłego seoznu zdominiwał podobne plebiscyty będąc najlepszych zawodnikiem Leeds na wiosnę. Aktualne rozgrywki nie oznaczały spadku formy reprezentnata Irlnadii Północnej. Peacock-Farrell wyraźnie poprawił swoją gre nogami i na przedpolu. Zachwycil przede wszsytkim  w meczach z Rotherham i Middlesborough, kiedy w dużej mierze przyczynił sie do zachowania czystego konta. Obrona Leeds w kilku meczach była jak skała, ale najmocniejsza jej częścią byl chyba Gaetano Berardi. Szwajcar bardzo dobrze przepracował okres przygotowaczy i teraz zbiera tego efekty. Mało kto przed sezonem spodziewał by się, że to właśnie Berardi bedzie pierwszym wyborem na środek obrony. Berardi imponuje rozegraniem piłki, a braki w warunkach fizycznych nadrabia ogromną walecnzością.

Największa siłą Leeds na początku rozgrywek jest jednak ich druga linia. Kalvin Philips świetnie odnazal się na pozycji cofniętego pomocnika. Wychowanek Leeds rozbija ataki rywali i to od niego zaczyna się konstruowanie akcji. Jeden fatalny występ ze Swansea odkupił później kapitalnymi partiami przeciwko Norwich i Middlesborough. Największym zaskoczeniem jest z pewnościa forma Mateusza Klicha. Marcelo Bielsa przekonał Klicha, że piłkarz nie wystarczy, żeby miał dobre podanie i technikę. Reprezentnat Polski w ostatnich tygodniach zmienił sie motorycznie i udowodnił, że nie jest piłkarzem radzącym sobie tylko w Holandii. 3 bramki i asysta to tylko statystki. Do nich Tanowianin dołożył mnóstwo odbiorów, podań rozrzucających obrony rywali i nieprawdopodbny pressing.

Marcelo Bielsa lubi piłkarzy kreatywnych, a w Leeds ciężko znaleźć bardziej kreatywnego piłkrza niż Pablo Hernandez. Hipszan mimo 33 lat na karku zasuwa w defensywie, biega jakby miał w nogach motorek i dokłada to, co robi najlepiej - bramki i asysty. Tych pierwszych największym dostarczycielem w sierpniu byl Kemar Roofe. Wychowanek West Bromu wbił rywalom 4 gole, ale bramki to nie wszystko. Roofe byl pierwszym obrońcą Leeds, dużo pokazywał się do gry i uczestniczyl w konstruowaniu akcji.

Glosowac można na naszym FORUM do końca niedzieli.

You have no rights to post comments