Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jamie Shackleton dopiero rozpoczyna swoją profesjonalną kariere piłkarską. W tym sezonie udało mu się zadebiutowac w pierwszej drużynie Leeds United, jednak wychowanek Leeds nie żyje tylko chwilą obecną, ale juz planuje swoja przyszłość. W wywiadzie dla League Football Education zdradził, że do końca obencego sezonu chce ukończyć kurs trenerski UEFA B.

Shackleton wierzy, że odpowienio wcześnie zdobyte kwalifikacje trenerskie pozwolą mu zabezpiczyć się po zakończeniu kariery pilkarskiej, a do tego pomogą mu w rozwoju jako zawodnik.

To jest na pewno coś, co pozowli mi spokojnie myśleć o tym, co będzie po zakończneiu kariery. Oczywiście mam nadzieje, że nie nastąpi to zbyt szybko, ale muszę być gotowy na ten czas. Poza tym mam nadzieję, że kwalifikacje trenerskie pozwolą mi rozwinąć się jako zawodnik. Mam nadzieję, że będę w stanie lepiej komunikować się z innymi chłopakami w drużynie, a także będę potrafił szerzej spojrzeć na aspekt gry, nie tylko na mój indywidualny występ.

Shackleton, który dla drużyny Leeds zagrał juz w 5 meczach w tym sezonie sporo też mówił o wpływie, jaki na jego rozwój miał Marcelo Bielsa. Argentyńczyk przesunął w okresie przygotowawczym nominlanego pomocnika na pozycję prawego oborńcy.

On latem spędzil sporo czasu ze mną mówiąc mi, jak powiniem się ustawić, jak się poruszać. To było dla mnie ważne, bo nigdy wcześniej nie grałem na tej pozycji. Trener zobaczył we mnie potencjał na prawego obrońce i postanowił mnie tam wystawiać. Myślę, że dobrze się odnajduję na tej pozycji. W młodości grałem jako skrzydlowy, później jako środkowy pomocnik, teraz gram na obronie. Myślę, że ta wszechstronność przyda mi się w przyszlości.

You have no rights to post comments