Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Leeds United od początku sezonu zmaga się z licznymi kontuzjami wśród zawodników pierwszego składu. Marcelo Bielsa przez sporą część sezonu nie może korzytać z przynajmniej kilku swoich kluczowych graczy. Jaki jest stan zdrowia kontuzjownanych ostatnio graczy i kiedy spodziewany jest powrót do gry dowcie się w poniższym raporcie.

LIAM COOPER

Kapitan The Whites w derbowym spotkaniu z Sheffield United musiał opuścić plac gry już w 20 minucie z kontuzją kolana. Sztab medyczny wysłał Szkota na operację do Włoch i jego rehabilitacja przebiegła bardzo sprawnie. Cooper zagrał godzinę w poniedziałkowym meczu drużyny młodzieżowej i w piątek może byc planowany przy ustalaniu składu na Derby.

STUART DALLAS

Irlandczyk z północy w tym samym meczu, co Cooper uszkodził kości w stopie, co wykluczyło go z treningów na półtora miesiąca. Skrzydłowy Leeds powoli zaczyna wracać do treningów, ale przy ustalaniu składu nie będzie brany pod uwagę wcześneij niż za 2/3 tygodnie/

GAETANO BERARDI

Szwajcar wyleciał ze składu na jesien w wygranym meczu z Ipswich. Obrońca Leeds doznał dość poważnego naderwania mięśnia dwugłowego, ale po konsultacjach w kraju i za granica Rob Price zdecydował, że operacja nie jest konieczna. Powrót Szwajcara jest planowny na początek lutego, kiedy na Elland Road przyjedzie Norwich.

BARRY DOUGLAS

Lewy obrońca Leeds w noworocznym meczu przeciwko Nottingham Forest naciągnął miesień, który wykluczy go z rywalizacji przez kolejne dwa tygodnie.

PABLO HERNANDEZ

Najnowsza ofiara reżimu Bilesy. Hiszpan na treningu w zeszłym tygodniu nadwyrężył udo i prawdopodbnie nie zagra przeciwko Derby. Jego występu jednak wykluczyc nie można.

IZZY BROWN

Największy pechowiec na tej liście. Wypożyczony z Chelsea piłkarz w ofijlanym meczu nie grał niemal od roku, kiedy w barwach Brighton zerwał więzadła w kolanie. 22-latek pod koniec listopada wrócił do treningów i w grudniu zagrał nawet w 3 meczach drużyny młodzieżowej. W jednym z nich uszkodzil jednak miesięń dwugłowy i jego przerwa się przedłuży. Niedługo Brown wznowi treningi, ale biorąc pod uwagę zaleglości jakie ma po niemal rocznej przerwie, można się spodziewać, że w drużynie Bielsy nie zagra przed końcem lutego.

PATRICK BAMFORD

Kolejny wielki pechowiec. Na początku sezonu doznał urazu więzadeł w kolenie, ale po zadziwiająco szybkeij rekonwalescencji wrócil do gry w grudniu, a w meczu z Boltoenm strzelił nawet zwycieskiego gola. Później na treningu jednak ponownie uszkodził kolano i do gry wróci na koniec stycznia.

You have no rights to post comments