Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Piątkowy wieczór, transmisja w Sky Sports i Eleven, pełny stadion, a na ławkach trenerskich dwie futbolowe legendy. Tak będzie wygladal dzisiaj wieczór wszystkich sympatyków Leeds United I Derby County. Po dwóch ligowych i jednej pucharowej porażkach z rzędu podopieczni będą starali się utrzymać pierwsze miejsce w tabeli. Początek tego zapowiadającego się arcyciekawie meczu o godzinie 20:45.

 LEEDS UTD

O dziwo, to nie ostatnie wyniki sa największym zmartwieniem w obozie Leeds United. W dzisiejszym spotkaniu Marcelo Bielsa nie będzie mógł skorzystać przynajmniej z 7 zawodników, którzy obecnie leczą kontuzje. Najświeższą ofiarą problemów zdrowotnych jest Pablo Hernandez. 33-latek naciągnął mięsien czwrogłowy i jego występ jest bardzo wątpliwy. Marcelo Bielsa jednak uczestnictwa Hernandeza w meczu z Derby nie wykluczył. argentyńczyk zapowiedział także, że w razie jego nieobecności na pozycji numer 10 zagra Tyler Roberts. Hernandez wypada, ale za to do składu najprawdopobniej wróci Liam Cooper. Kapitan United w poniedziałek zagrał godzine  meczu U-23 i wszysto wskazuje na to, że jego kolano jest gotowe na zniesienie trudów meczowych. W dalszym ciągu poza kadrą są Barry Douglas, Stuart Dallas, Patrick Bamford, Gaetano Berardi i Izzy Brown. W porównaniu do ostatniego meczu nie zobacyzmy też Lewisa Bakera, który opuścił Leeds i przeniósł sie do Reading.

DERBY COUNTY

Frank Lampard 5 miesięcy temu otrzymał lekcję futoblu od Marcelo Bilesy, ale wygląda na to, że z tej lekcji skorzystał, ponieważ Barany sa kompletni inną drużyną niż w sierpniu. Obecnie Derby okupuje 6 miejse w tabeli tracąc 8 punktów do Leeds. Legenda Chelsea cały czas monitiruje stan zdrowia wypozyczonego z Liverpoolu Harry'ego Wilsona. Skrzydłowy Derby doznal urazu podczas noworocznego meczu z Middlesborough i jego występ jest wykluczony. Wrócić za to może Scott Malone, który wyleczył już mięsien przewodziciela oraz Bradley Johnson, który odbębnił swoją 5-mecozwą karę za czerwoną kartkę.

GŁOS REDKACJI

W połowie sieprnia na Pride Park Leeds United zagrało jeden ze swoich najlepszych meczów w historii występów w Championship. Ciężko wymagać teraz, żeby Pawie powtórzyły wyczyn z Derbyshire, ale na pewno mozna wymagać od nich drugiego zwycięstwo z ekipą Lamparda. Sam Marcelo Bielsa podkreslał, że tamto Derby z sieprnia, a to obecne to kompletnie inne drużyny i wracanie wspomnienami do wydarzeń z Pride Park może być złudne. Mimo tego lekko wypoczęci Mateusz Klich, Kemra Roofe czy Pontus Jansson powinni postawić gosciom ciężkie warunki. z absencją Pablo Hernandeza się pogodziłem, ale ciekawi mnie jak Marcelo Bielsa obsadzi lewą obronę. Opcję tak narawde są 3. Mogą zagrać na niej nominlani lewi obrońcy (Davis lub Pearce), może zostać tam przesunięty Luke Ayling otwierając miejsce na drugiej stronie dla Shackletona, ale można tez postawić na najbardziej ofensywny wariant z Giannim Alioskim na lewej obornie. To by pozowliło wtedy zagrać od pierwszej minuty Jackowi Clarkeowi, czego jemu i Państwu życzę. Norwich z W.B.A. grają w bezpośrednim meczu, także dzisiejsze starcie Leeds będzie dla nas szczególnie istotone, zwłaszcza, że za tydzie na Brittania Stadium zagramy z nową miotłą Nathana Jonesa.  

Komentarze  

#1 krzynek 2019-01-11 22:39
świetny mecz. Absolutna dominacja. Perfekcyjnie w każdym calu.

You have no rights to post comments