Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Andrea Radrizziani przejmując Leeds United dwa lata temu mocno wziął sie za odbudowę Akademii Leeds. Spore inwestycje w drużyny młodzieżowe opłaciły się w tym sezonie, kiedy zarówno Leeds U-23 jak i U-18 wiodły prym w swoich rozgrywkach. Juz w minionej kampanii Marcelo Bielsa pokazał światu kilku graczy z klubowej Akademii. Najbardziej w oczy rzucili się oczywiście Jack Clarke i Jamie Shackleton, ale w następnym sezonie na pewno będzimey sie mogli spodziewać kolejnych przepływów z U-23 do pierwszej drużyny. Rzućmy okiem na kilku graczy, którzy w sezonie 2019/20 mogą być cześciej brani pod uwagę przy ustalaniu składu Leeds United.

PASCAL STRUIJK

W poprzednich rozgrywkach w kilku meczach zagrał Aapo Halme, ale nie ulega wątpliwości, że wsród obrońców w Akademii Leeds największe nadzieje są wiązane z 19-letnim Holendrem. Struijk w styczniu 2018 roku przyszedł na Thorp Arch z Akademii Ajaxu i na początku miał spore problemy z kontuzjami, jednak już w minionym sezonie, zwłaszcza, w drugiej jego części, zaczął pokazywać pełnię swojego talentu. Silny, dominuący w powietrzu, bramkostrzelny, a w dodatku świetnie czujący się z piłką przy nodze. Bielsa lubuje się w stoperach grających piłką, także być może Struijk częściej pokaże się w drużynie Argentyńczyka.

ROBBIE GOTTS

Równie wszechtronny jak Shackleton, jednak Gotts przeszedł odwrotną droga niż Jamie. Nominalny prawy obrońca w poprzednim sezonie zaczął byc używanay jako ofensywy pomocnik. Wybiegany, dynamiczny, dysponujący dokładnym podaniem. Lider na boisku.

MATEUSZ BOGUSZ

Mateusz Klich mówił o nim, że niedługo będzie lepszy od niego samego. W ciągu kilku miesiący po przyjściu do Leeds zrobil ogormny progres w przygotownaiu fizycznym. 17-letni diament z Chorzowa nie miał problemów, żeby wskoczyc do drużyny młodziezowej, a w ostatnich tygodniach Marcelo Bielsa zabierał go nawet na ławkę pierwszej drużyny. Świetna technika, wizja gry, strzał z dystansu. Bogusz to na pewno przyszłość Leeds i reprezentacji Polski.

ALFIE McCALMONT

Kopia Kalvina Philipsa w drużynie mlodzieżowej. Dobry w odbiorze, często od niego zaczynają się ataki drużyny. Regularnie gra w kadrze młodzieżowej Irlandii Północnej.

JORDAN STEVENS

W tym sezonie zaliczył już ligowy debiut na Britania Stadium przeciwko Stoke. Stevenes do dynamiczny srzydlowy, który nie boi się pojedynków jeden na jeden. Świetnie wybiegany, pracowity może tez zagrać w roli wahadłowego.

KUN TEMENUZHKOV

Dwa lata temu przychodził do Leeds jako cudowne dziecko z La Masii. Pierwszy sezon na Thorp Arch spędził w drużynie juniorksiej, w minionym sezonie więcej grywał w młodzieżówce. Etatowy reprezentnat Bułgarii U-21, który może zgarać na każdej ofensywnej pozycji. Corberan najczęściej używał go jako napastnika, albo na pozycji numer 10. Postura przypominający Sergio Aguero tak, jak Argentyńczyk mocno stoi na nogach i dysponuje niezłym przyspieszeniem.

RYAN EDMONDSON

Najlepszy strzelec drużyny młodzieżowej w minionym sezonie. Wysoki, silny, świetne czujący się w polu bramkowym. Być może w Edmondsonie Leeds wyhoduje sobie nowego Chrisa Wooda.

Oprócz wyżej wymienionych zawodników warto zauważyć, że latem do Leeds z wypozyczeń wrócą między innymi Malik Wiliks, Oriol Rey czy Jay Roy Grot. Cała trójka ma za sobą udane wypożyczenia. Rey był kluczowym graczem UB Conquense występujacej na trzecim poziomie rozgrywkowym w Hiszpanii. Grot z kolei po nieudanym debiutanckim sezonie w Anglii wróćił do Holandii do VVV-Venlo, gdzie w sezonie strzelił 6 goli. Znany z pracy z młodzieżą Marcelo Bielsa z młodego Holendra być może mógłby wycisnąć pełnie potencjału. Malik Wiliks byl kluczowym graczem Doncaster Rovers, które po rzutach karnych odpadło w półfinale barażów do Championship. Wiliks grający głównie na skrzydle zdobył dla Doncaster 16 goli dokładając 12 asyst w sezonie.

You have no rights to post comments