Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Pewnie i zdecydowanie do drugiej rundy Carabao Cup zakwalifikowali się piłkarze Leeds United. Podopieczni Marcelo Bielsy na Peninsula Stadium pokonali Salford City 3-0. W meczu pucharowym szanse debiutu dostało dóch piłkarzy. Wypożyczony z Arsenalu Eddie Nketiah otworzył wynik spotkania, a w drugiej połowie na murawie zameldował się Alfie McCalmont. Wciąż na swój oficjlany debiut w drużynie The Whites musi poczekać Mateusz Bogusz.

Gospodarze tego meczu w pierwszej połowie sprawili sporo problemów ekipie United. Zwarta i kompaktowa defensywa The Amnies nie zostawiała Pawiom zbyt dużo miejsca i podopiecznym Bielsy ciężko było się przedostać w okolice pola karnego rywali. Pod koniec pierwszej części gry Jamie Shackleton pięknym podaniem uruchomił na prawym skrzydle Heldera Coste, który zagrał w pole bramkowe, gdzie piłke do siatki wpakował Eddie Nketiah.

W drugiej połowie w 50 minucie Pawiom udało się podwyższyć prowadzenie. Rzut rożny chytrze na bliższy słupek zagrał Costa, a tam najbardziej przytomnie zachował się Gaetano Berardi wpakowującąc piłkę do siatki. Gospodarze nie rzucili broni i co jakiś czas oddawali groźne strzały na bramkę Casilli, ale hiszpański bramkarz na linii spisywał się znakomicie. Po godzinie gry i kontrze po rzucie rożnym rywali gospodarzy dobił Mateusz Klich. Polak włączył 5 bieg pędząc za długim wybiciem Berardiego przełożył sobie piłkę na prawą nogę i pięknym mieronym strzałem pokonał Neala. W końcówce meczu piłkarze Salford usilnie dążyli do zdobycia honorowej bramki, ale obstrzeliwany Casilla nie dał się zaskoczyć ani razu.

W najbliższą sobotę piłkarze Leeds wracają do rozgrywek ligowych i na DW Stadium zmierzą się z Wigan Athletic. Po sotkaniu z Salford rozlosowano od razu pary drugiej rundy Carabo Cup. W ostatnim tygodniu sierpnia na Elland Road przyjedzie Stoke City.