Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Wielkie drużyny poznaje się po tym, jak wychodzą z kryzysów. Dwie kolejne porażki mogły powodować wrażenie, że Leeds w lekki kryzys wpada. Dzisiejsze popołudnie  jednak temu zaprzeczyło. Na Elland Road w tym sezonie punkty traciło wiele drużyn, dzisiaj ofiarą ekipy Garry'ego Monka zostało Preston North End, które tym samym pożegnało się z marzeniami o barażach. Ponad 31 tysięcy widzów było świadkami 3 bramek strzelonych przez The Peacocks. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu obydwu drużyn Pawie także pokonały Preston wysoko, ogrywając ich na The Deepdale 4-1.

Garry Monk na ten mecz dokonał kilku zmian w składzie. Wobec kontuzji Liama Bridcutta, w środku pola Ronaldo Vieirze partnerował Kalvin Philips. Na skrzydłach z kolei biegali Kemar Roofe i Alfonso Pedraza. Pierwsze 15 minut spotkania jednak nie zwiastowało tak wysokiego zwycięstwa Leeds. Co prawda, Pawie wyszły na mecz bardzo zmobilizowane, atakując rywala wysokim pressingiem, ale powodowało to, że gospodarze byli dość odkryci w defensywie. Przynajmniej 3 bramki mógł zdobyć Tom Barkhuizen. Najpierw po dośrodkowaniu Vermijla jego strzał głową nad poprzeczkę sparował Green. Następnie po rzucie rożnym Holender oddał strzał głową, ale niecelny. W 15 minucie wyszedł sam na sam z bramkarzem Leeds, ale jego strzał był znów niecelny. Te sytuacje zemściły się w 18 minucie spotkania. Do środka boiska zszedł Kemar Roofe. 23-latek rozegrał dwójkową akcję z Chrisem Woodem i strzaełm, który odbił się jeszcze od nogi obrońcy Preston pokonał Chrisa Maxwella. Po tej bramce natychmiast odpowiedzieć próbował Aiden McGeady, ale jego strzał z dystansu był niecelny. Później na boisku panowały Pawie. Środek pola opanowali dwaj młodzianie Philips i Vieira, bardzo aktywni byli Kemar Roofe i Pablo Hernandez. Na lewym skrzydle szalał także Pedraza, natomiast wyżej wspomnianego McGeadyego do kieszeni schował Gaetano Berardi. Drugą bramkę w tym meczu mógł zdobyć Roofe, którego świetnym dośrodkowaniem obsłużył Pedraza, ale Anglik uderzył niecelnie. W 35 minucie gry Elland Road eksplodowało po raz drugi. Na wolne pole wyszedł Wood, który nawinął sobie obrońcę i umieścił piłkę w siatce. Niestety radość nie trwała zbyt długi, gdyż sędzia Paul Bankes po konsultacji z bocznym arbitrem uznał, że Wood w momencie podania był na pozycji spalonej i brami nie uznał. Jednak to było tylko odłożenie wyroku. Chwilę przed przerwą świetne prostopadłe podanie otrzymał Pablo Hernandez, który będąc sam ana sam z bramkarzem wślizgiem umieścił piłkę w siatce.

Druga połowa zaczęła się od frontalnych ataków Leeds. W 55 minucie po rzucie rożnym Bartley zgrał piłkę głową do Chrisa Wooda, który obił poprzeczkę bramki Preston. Następnie blisko drugiego gola w tym meczu był Hernandez, którego strzał po rykoszecie minął słupek bramki Maxwella. To jednak nie było koniec oblężenia bramki Preston, ponieważ po rzucie rożnym do strzału doszedł Bartel, ale piłkę z linii wybił Ben Pearson. Pawie nie odpuszczały i swojej szansy szukał także Ronaldo Vieira. 18-latek posłał potężną bombę z dystansu, ale świetną interwencją popisał się Maxwell. W 72 minucie kibice Leeds zgotowali gorące przyjęcie Jermaine'owi Beckfordowi, który zmienił Calluma Robinsona. JB zaraz po wejściu zabrał piłkę Berardimeu i oddał strzał z dystansu, który obronił Green. W 76 minucie meczu Preston miało obowiązek zdobycia bramki kontaktowej. Strzał McGeady'ego odbił Green, a dobitka Barkhuizena trafiła w poprzeczkę. Pod koniec meczu gości dobić mogli rezerwowi Dallas i Doukara. Irlandczyk z północy zagrał świetną piłkę do Francuza, który będąc w świetnej pozycji fatalnie przestrzelił. W 90 minucie Doukara jednak się zrehabilitował i w kolejnej stuprocentowej sytuacji zachował zimną krew i ustalił wynik spotkania na 3-0.

Następny mecz The Whites rozegrają w Wielki Piątek, kiedy na St James Park powalczą o punkty z Newcastle United, które dzisiaj musiało uznać wyższość Sheffield Wednesday.

Leeds United 3 (Roofe 18, Hernandez 45, Doukara 90)

Preston North End 0

Leeds: Green, Ayling, Bartley, Jansson, Berardi, Vieira, Phillips, Pedraza, Hernandez (Taylor 88), Roofe (Dallas 70), Wood (Doukara 80).  REZ: Peacock-Farrell, O’Kane, Barrow, Coyle.

Preston: Maxwell, Vermijl (Johnson 61), Cunningham, Pearson, Clarke, Gallagher (Makienok 72), McGeady, Huntington, Baptiste, Barkhuizen, Robinson (Beckford 72).  REZ: Lindegaard, Horgan, Browne, Spurr.

żółta kartka: Wood (Leeds)

czerwona kartka: Baptiste (Preston)

sędzia: P. Bankes