Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Wg Petera O'Rourke'a Leeds United pod koniec tygodnia ma oglosić nazwisko nowego menadżera zespołu. Wczoraj ponoć miało mieć miejsce spotkanie zarządu, na którym uzgodniono nazwisko następcy Garry'ego Monka. Informacji tych nie potwierdzają jednak jeszcze inne źródła zwykle blisko związane z klubem z Elland Road jak Yorkshire Evening Post czy BBC Radio Leeds.

Obecne poszukiwania nowego trenera są owiane wielką tajemnicą, już dawno przed oficjalnym ogłoszeniem nowego trenera nie było wiadomo tak mało, jak teraz. Phil Hay pisał, że andrea Radrizziani był wielkim zwolennikiem zatrudnienia Jaapa Stama, którego pracę dla Reading bardzo szanował. Jednak pozyskanie Holendra wydaje się mało prawdopodobne, co potwierdził jego agent mówiący, że jego klient nie rusza się nigdzie z Reading.

YEP potwierdziło, że Leeds prowadziło rozmowy z Victorem Sanchezem, jednak Hiszpan miałby być tylko opcją ratunkową, jeśli rozmowy z innymi kandydatami nie przyniosłyby rezultatu. Wg bukmacherów były pomocnik Realu 
Madryt i Deportivo La Coruna jest drugim najbardziej prawdopodobnym wyborem Leeds. Dotychczasowa kariera 41-letniego szkoleniowca nie jest jednak specjalnie zachęcająca. Po jednym sezonie był asystentem trenera w Getafe, Sevilli i Olympiakosie Pireus. Później objął stanowisko pierwszego trenera w Deportivo La Coruna ratując ten zespół przed spadkiem w ostatnich 8 meczach. Jednak kolejny pełny sezon nie był już tak udany i Sanchez opuścił El Riazor. Następnym przystankiem był Piereus, po odpanięciu w eleminacjach Ligi Mistrzów Hispzan pożegnał się z Olympiakosem. W listopadzie zeszłego roku znalazł pracę w Betisie Sevilla, ale i tam po kilku miesiącach został zwolniony.

Głośno się mówi także o kandydaturze Fernando Hierro. Legendarny piłkarz Królewskich był asystentem trenera w Realu Madryt, a w zeszłym sezonie samodzielnie prowadził w Segunda Division Real Oviedo. Więcej doświadczenia w trenerce nie ma. 

Przeciwnie trzeci kandydat wg bukmacherów Quique Sanchez Flores. Hiszpan to znane nazwisko w europejskim świecie trebeskim. W zeszłym sezonie doprowadził Espanyol Barcelona do 8 miejsca w lidze i wydaje się raczej mało prawdopodobne, żeby opuścił Katalonie dla Leed United.

Komentarze  

#2 krzynek 2017-06-15 10:21
Jeszcze pewnie przed obiadem poznamy nazwisko nowego trenera. Bukmacherzy zwariowali. Do ostatnich sekund nie wiadomo, kto nim będzie. Radrizziani jest mistrzem konspiracji, oby był też mistrzem dobrego wyboru.
#1 krzynek 2017-06-14 12:25
są też głosy, że Hierro nie chce ise ruszać poza Hiszpanie, a Floresa nie chce puścić Espanyol.

You have no rights to post comments