Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Od zwycięstwa piłkarze Leeds United rozpoczęli serię letnich sparingów. W pierwszym meczu kontrolnym pod wodzą Thomasa Christiansena Pawie wygrały 4-2 z lokalnym Harrogate Town. Początkowo mecz miał się odbyć na boisku naszego rywala, ale sztab medyczny Leeds ze względu na sztuczną murawę na stadionie Harrogate zadecydował, żeby mecz przenieść na Thorp Arch.

Thomas Christiansen skorzystał z 22 zawodników, każdy z nich dostał 45 minut gry. Na boisku nie pojawili się Pontus Jansson i Eunan O'Kane, którzy w ty tygodniu dopiero wznowili treningi po przedłużonych urlopach. Po pierwszych 45 minutach Leeds prowadziło 2-0. Najpierw rzut karny podyktowany za zagranie ręką wykorzystał Kemar Roofe. Następnie na 2-0 podwyższył Madger Gomes.

Druga połowa rozpoczęła się od bramki Pablo Hernandeza. Następnie dwie bramki zdobyli goście, ale ostatnie słowo należało do The Whites, a konkretnie Lee Erwina, który ustalił wynik spotkania. W sobotę Leeds zagra wyjazdowy mecz z Guisley. W tym meczu szanse powinni już dostać wyżej wspomniani Jansson i O'Kane, a także nowo pozyskany Vurnon Anita. 

Leeds United 4 (Roofe pen 16, Gomes 33, Hernandez 50, Erwin 87)

Harrogate Town 2 (Thewliss 75, Pollock 83)

pierwsza połowa: Green, Denton, Cooper, Diagouraga, O'Connor, Gomes, Bridcutt, Klich, Roofe, Doukara, Antonsson.

 

druga połowa: Wiedwald, Berardi, P. McKay, Bellusci, Ayling, Dallas, Phillips, Vieira, Sacko, Hernandez, Erwin.

You have no rights to post comments