Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Sztab szkoleniowy Leeds United zyskał nowego specjalistę. Teraz jednym z pomocników będzie Gianni Vio. Włoski trener  jest ekspertem od stałych fragmentów gry. Wcześniej pracował w takich klubach jak Catania, Fiorentina, AC Milan, a ostatnio Brentford.

Vio to był włoski bankier, który trenerkę traktował bardziej jako hobby. Zawsze interesowało go jednak przygotowywanie różnych wariantów rozgrywania stałych fragmentów gry. Vio swego czasu na ten temat napisał nawet książkę, którą przeczytał Walter Zenga. Wtedy legendarny bramkarz Interu zaprosił Gianniego do swojego sztabu szkoleniowego. Efekty były piorunujące i Catania opierając się na schematach Vio ponad połowę swoich bramek zdobywała po stałych fragmentach gry! Podobne efekty przyniosły pomysły Vio w jego następnym klubie Fiorentinie.

Vio pojawił się już na ławce trenerskiej Leeds we wtorkowym meczu z Derby County. Jego obecność ma uleczyć ostatniego fatalne występy Pawi. O ważności stałych fragmentów gry w dzisiejszej piłce nie trzeba nikomu mówić, ale przyznać trzeba, że The Whites w tym sezonie w tym elemencie piłkarskiego rzemiosła raczej nie zachwycają. Do tej pory Leeds strzeliło ledwie dwie bramki po rzutach rożnych.

You have no rights to post comments