Wtorkowa potyczka pomiędzy Leeds United a Derby County zapowiadała się na bardzo wyrównany mecz, gdyż obydwie drużyny przed tym spotkaniem znajdowały się w bezpośrednim sąsiedztwie miejsc uprawniających do gry w barażach. Niestety głównym bohaterem (negatywnym) tego spotkania został sędzia Simon Hooper.

Mecz rozpoczął się wspaniale dla piłkarzy Leeds. Już w 7 minucie Ronaldo Vieira zabrał piłkę jednemu z rywali i posłał podanie do Samuela Saiza. Ten zagrał futbolówkę na prawo do Lassoggi. Niemiec nie zastanawiał się tylko huknął z linii pola karnego i płaskim strzałem pokonał bramkarza gości. Zdobyta bramka podziałała motywująco na piłkarzy Leeds, którzy w kolejnych minutach tworzyli okazje pod bramka Derby, jednak nie wynikało z nich większe zagrożenie. Na 5 minut przed przerwą bardzo dobre dośrodkowanie w pole bramkowe gości posłał Kemar Roofe. Piłka zapewne trafiłaby wprost do dobrze ustawionego Alioskiego, który jednak nie mógł skutecznie wbić jej do bramki gdyż został powalony przez obrońcę gości. Wydawać by się mogło, że sędzia musi podyktować jedenastkę dla Pawi, jednak Pan Hooper uznał, że Macedończyk symulował i puścił grę. Ta sytuacja mogła rozstrzygnąć o losach meczu, jednak ewidentny błąd sędziego odebrał szansę Leeds na bramkę na 2:0. W efekcie na przerwę obydwie drużyny schodziły przy stanie 1:0 dla Pawi.

Druga połowa zaczęła się od przewagi Leeds, którą mógł udokumentować Lassoga. Niestety Niemiec po doskonałym dośrodkowaniu nie potrafił trafić w bramkę z 5 metra. Z biegiem gry również Derby zaczęło stwarzać okazje pod bramką Lonergana. Pierwsza z tych okazji miała miejsce w 64 minucie kiedy bramkarz United obronił strzał Chrisa Martina. 8 minut później było już jednak po 1. Craig Forsyth dośrodkował z lewej flanki, piłki nie wybił Ayling i dotarła ona do Sama Winnalla, który z najbliższej odległości wbił ją do bramki Leeds. 11 minut przed końcem spotkania pędzący na bramkę Leeds Tom Lawrence zderzył się na linii pola karnego z wprowadzonym po przerwie Hadim Sacko i sędzia Hooper mógł popełnić 2 tego wieczora błąd wskazując na wapno. Karnego na bramkę pewnie zamienił Winnall i goście wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu. W efekcie Leeds przegrała 5 z 6 ostatnich meczów i osunęło się na 7 pozycje w tabeli (Derby natomiast awansowało na 6 miejsce).