Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W ostatnich tygodniach sporo o Calebie Ekubanie. Wychowany we Włoszech Ghanijczyk w spotkaniu z Middlesborough wrócił do gry po długiej przerwie spowodowanej pęknięciem kości w śródstopiu. Po dwóch dobrych zmianach, jakie dał w dwóch pierwszych spotkaniach, Thomas Christiansen dał mu szansę gry od pierwszej minuty w meczu z Barnsley. 23-letni napastnik tę szanse wykorzystał rozgrywając bardzo dobre zawodu. Były napastnik Chievo Werona wierzy, że jest w stanie pozostać na dłużej pierwszym wyborem Thomasa Christiansena. Silny i szybki Ekuban twierdzi, że jego styl gry pasuje do ustawienia z jednym napastnikiem, jakim obecnie gra Leeds. Uważa też, że jest ba tyle uniwersalnym zawodnikiem, że jest w stanie grać także u boku innego napastnika.

Grałem już w dwóch wariantach. W zeszłym sezonie ustawiano mnie jako jednego napastnika i radziłem sobie dobrze. Rok wcześniej miałem obok innego napastnika i też było dobrze. Potrafię poradzić sobie w obydwu wariantach. Nie ma dla mnie większej różnicy.

Ekuban odniósł się także do ostatniego meczu z Barnsley, za który zebrał sporo pochwał.

Sobotni mecz byl bardzo fajny, podobał mi się. Wyszedłem na boisko i chciałem dać z siebie wszystko, żeby pomóc kolegom. Myślę, że zagrałem dobrze w defensywie, ale na pewno powinienem się poprawić w ofensywie. Miałem jedną świetną okazję do strzelenia bramki. Dostałem bardzo dobre podanie od Pablo, ale trochę źle sobie przyjąłem piłkę i nie wykorzystałem tej sytuacji.

Napastnik Leeds komentując swoją dobrą grę w defensywie podkreślał wartość pracy, jaka ostatnio na treninagch wykonał z Thomasem Christiansenem. Trener Pawi dużo pracował z napastnikami wlaśnie nad grą w obronie i naciskaniu obrońców rywai. Dzięki temu defensywa United miala łatwiejsze życie. Co do celów na dalszą część sezonu, to Ekuban jest pewien, że Leeds może sie wlączyć do walki  o najwyższe miejsca. Kryzys Pawie mają już za sobą i teraz sa gotowi na pościg za czolówką, która w ostatnich tygodniach trochę uciekla.

Komentarze  

#1 krzynek 2017-11-28 20:57
Od początku mi się ten transfer podobał. Na pewno nie jest to gość na pierwszy skład przez cały obecny sezon, ale widzę w nim potencjał na przyszłość. Duży, silny, a do tego bardzo szybki. Przy tym patrząc na jego ostatnie poczynania, to jest strasznie ambitny i zadziorny. Biega bez zatrzymywania. Brakuje mu trochę opanowania w polu karnym i wykończenia, ale to przyjdzie z czasem. Oby zaraził chociaż trochę swoim entuzjazmem Lasogge.

You have no rights to post comments