Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Po raz pierwszy po wydarzeniach z początku weekendu, kiedy pracę w Leeds United stracił Thomas Chrisitiansen, a zyskał ją Paul Heckingbotton przemóiwł właściciel Leeds United Andrea Radrizziani. Włoch uderzył się w pierś stwierdzając, że wybór Duńczyka z hiszpańskim paszportem na trenera Leeds United było błędem za co przeprasza kibiców. Thomas Christiansen pracę na Elland Road dostał miesiąc po objęciu przez Radrizzianiego sterów w Leeds. Proces rekrutacji nowego szkoleniowca trwał długo, co Włoch tłumaczył chęcią uniknięcia błędu. Christiansen uwiódł włodary klubu swoją wizją drużyny oraz analizą poprzednich meczów The Whites. Niestety, jak się okazało, to nie wystarczyło, żeby osiągnać sukces w Championship i mimo fantastycznego początku sezonu póki co sezon Leeds jest rozczarowaniem.

Wszystko, co nie zadziałało było błędem, także tak, popełniłem błąd - Radrizziani zdradza w wywiadzie dla YEP. W związku z tym muszę przeprosić kibiców. Mam teraz nauczukę na przyszłość, żeby przed tak ważnymi wyborami doknać głębszej analizy. Nie powinien wybierać kogoś, kogo dotychczasowe doświadczenie opierało się na 3 latach na Cyprze.

Thomas zawiódł na płaszczyźnie komunikacyjnej, liderowania czy pewności siebie. W tamtym czasie wydawał mi się osobą, która wzniesie świeżość i mentalność zwycięzcy do szatni, która będzie idealnie pasować do mojej wizji klubu i sposobu zarządzania. Jednak, kkedy patrzyłeś na mecze, w których na dzień dobry traciliśmy bramkę, to uświadamiałeś sobie, że piłkarze, że są dostatecznie przygotowani mentalnie. Zawodnicy byli zestresowani, co wg mnie bylo wynikiem pracy trenera. 

Długo zwlekałem z tą decyzją, dawałem mu dużo szans, ale po meczu z Cardiff nie mogłem już dłużej czekać. Wtedy sięgneliśmy dna. Na początku stycznia już myślałem nad zmianą trenera, ale Victor Orta przekonywał mnie, że odwlec tę decyzję. Na koniec okazało się, że czegoś brakowało.

Thomasowi życzę wszystkiego, co najlepsze w jego dalszej karierze. Będzie miał czas, żeby dojrzeć jako trener, przemyśleć pewne rzeczy. Na tę chwilę ta liga była dla niego za trudna. Brakowało mu wiedzy o futbolu, ale przede wszystkim brakowało mu zdolności komunikacji, zdloności przywódczych czy pewności siebie. Wiele razy mu to powtarzałem, ale widocznie bez rezultatu.

Dwie sytuacje zmusiły mnie do zastanowieniem się nad zmianą trenera. Pierwsza to okres świąteczny kiedy graliśmy sporo meczó w krótkim czasie, a Thomas unikał rotacji składem. Efekty przyszły w styczniui, kiedy piłkarze byli przemeczeni. Druga to 10 zmin na mecz z Newport o występ taki, jaki widzieliśmy. Gratulacje dla rywali, ale prawda jest taka, że my nie wyszliśmy na boisko, żeby wygrać tamtem mecz.

Prezydent klubu wyrazil nadzieję, że wybór Paul Heckingbottona na nowego opiekuna Pawi jest znacznie lepszą decyzją. Radrizziani jest pewien, że Heckingbotton jako człowiek z Yorkshire, który jest prawdziwym liderem przywróci w szatni Leeds dyscyplinę i pozwoli jeszcze marzyć kibicom o awansie do Premier League.

You have no rights to post comments