KANARKI ZA MOCNE. NORWICH 2-1 LEEDS UTD

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Bez wyjazdowego zwycięstwa w roku 2018 zakończą sezon 2017/18 piłkarze Leeds Untied. Ostatni mecz w delegacji Pawie przegrały z Norwich City 1-2. Spotkanie na Carrow Road było jednocześnie  pożegananiem z tym stadionem dla Wesa Hoolahana, który po sezonie po 10 latach opuszcza Norwich.

W wyjściowym składzie warty odnotowania jest powrót na środek obrony Liama Coopera Szkot posadził na ławce rezerwowych Paudiego O'Connora. Pierwsza połowa nie obfitowala w wiele sytuacji podbramkowych. Gra toczyła się głównie w środku pola. Podobac się mogła organizacja wysokiego pressingu przez drużynę Heckingbottona. Pawie często przejmowały piłkę już pod bramką rywali, szwankowało jednak ostatnie podanie. Przełamanie nadeszło w 39 minucie. Rzut wolny z lewej strony pola karnego w stronę bramki dokręcał Hernandez. Gunn wypiąstkowal futbolówkę. na 30 metrze z pierwszej piłki uderzyć próbowal Vieira, ale nie trafił czysto w piłkę i ta z kolei trafiła do Kalvina Philipsa, który pięknym strzałem z pół obortu wyprowadzić The Whites na prowadzenie. Chwilę później Kemar Roofe mógł podwyższyć prowadzenie, ale jego strzał trafił tylko w boczną siatkę Gunna. Kiedy wydawało się, że Pawie bezpiecznie dowiozą prowadzenie do przerwy, to piłke w środku pola otoczony przez 3 rywali stracił Ronaldo Vieira, Wes Hoolahan oddal strzał z dystansu, który obił jeszcze nogę Pontusa Janssona. Piłka odbiła się od jedbo słupka, później od drugiego słupka i w końcu przekroczyla linię bramkową. W drugiej cześci gry rozochoceni gospodarze coraz częściej przedostawali się przez zasieki obronne Leeds. Badzo aktywni byli Josh Murphy i James Maddison. Strzały tego drugiego dwukrotnie bronił jeszcze Peacock-Farrell, ale wychowanek Leeds przy uderzeniu Murphy'ego uchronić swojego zespołu nie był już w stanie. Odpowiedzieć mógł wprowadzony w drugiej polowie Adam Forshaw, ale Gunn popisał się świetna interwencją. Wyrównać mógł także Roofe, ale jego strzał głową być niecelny i z ostatniego wyjazdu w sezonie Leeds wróciło bez punktu.