Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Najbliższe dni mogą być bardzo szczęśliwe dla kibiców Leeds United. Wiele wskazuje na to, że Leeds United zostanie nowym klubem Abela Hernandeza, któremu kończy się właśnie kontrakt z Hull City. Urugwajczyk oglosił, że odchodzi z drużyny Tygrysów, a angielskie media jako potencjalnych nowych pracodwaców 27-letniego napastnika wymianiają właśnie między innymi Pawie.

Negocjacje kontraktowe prowadzi sam Andrea Radrizziani, ponieważ Victor Orta i Angus Kinnear są obecnie w Argentynie negocjując z przedstawicielami Marcelo Bielsy. Pawie za Urugwajczyka, za którego kilka lat temu Hull zapłaciło 10 mln funtów, a nastepnie Aston Villa oferował 20 mln, nie będzie musiało płacić nic. To pozwoli United na zaoferowanie napastnikowi odpowiedniej pensji. Do tej pory na KC Stadium zarabiał ok 40 tysięcy funtów tygodniowo, co sporo przewyższało budżet płacowy The Whites. Urugwajczyk w swoim kontrakcie ma mieć także klauzulę odejścia do klubu z Premier League jeśli Pawiom nie uda się tam awansować.

Sam zawodnik wczoraj wieczorem wywołał prawdziwą burzę na twitterze pisząc, że "świetne wieści pojawią się wkrótce". Można oczywiscie tylko spekulować, ale wydaje się wielce prawdopodobne, że napastnik dogadał się z nowym klubem - oby tym z zachodniego Yorkshire.

You have no rights to post comments