Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Konferencje prasowe to jedyny sposób konwersacji z mediami u Marcelo Bielsy. Argentyńczyk z zalożenia nie udziela indywidualnych wywiadów, ale w trakcie konferencji prasowych, kiedy każdy ze zgromadzonych dziennikarzy ma równe szanse na rozmowę z trenerem, wtedy Marcelo odpowiada do skutku. Premierowa konferencja prasowa Marcelo Bielsy na Elland Road w związku z tym trwala 1,5 godziny, co dla El Loco i tak nie jest wyjątkowym wynikiem.

W poniedziałkowe popołudnie Marcelo Bielsa z pomoca swojego zaufanego tłumacza opowiadał o wielu rzeczach. 62-latek zradzał, co skłoniło, go podjęcia pracy w Leeds, jaki styl będzie prezentowała jego drużyna, opowiadal także o planowanej polityce transferowej. Padły pytania także o formę reprezentacji Argentyny na Mundialu. Trener Pawi był pewien, że od meczu z Nigerią zaczną grać coraz lepiej.

Marcelo Bielsa przez niemal cała konferencję nie był ucielesniem wielkiej energii. Ze spuszczonym wzrokiem niemal nie utrzymując z nikim kontaktu wzorkoweg odpowiadał ze spokojem na każde pytanie rozważnie cedzac słowa. Zaczęło sie od powodów, dla których słynny trener podjął pracę w Leeds. Bielsa zadradził, że nikt nie musial go przekonywać, tylko on sam musiał się przekonać do Leeds. Zadecydowała ranga Leeds jako instytucji, renoma tego klubu. Bielse także zainteresowała sportowa strona drużyny. Argentyńczyk wierzy, że Leeds ma bardzo duży potencjał sportowy, co sprawiło, że podjal tutaj pracę.

Towy szkoleniowiec zdradził także, jak za jego kadencji ma grać jego drużyna. Nie jest chyba zaskończeniem, że Bielsa będzie wymgał od sibie agresywnego pressingu i gry po ziemi z dużą wymiennościa pozycji. Bielsa będzie chciał, żeby jego piłkarze pewnie się czuli z pilką z przy nodze, ale byli przy tym odważni i bardzo aktywni. Bielsa będzie wymagał od swoich graczy pewłnego poświecenia się dla drużyny i zespołu. Kibice na boisku mająoglądać zaangażowanie i pasje swoich piłkarzy.

Ciekawa była także część poświęcona polityce transferowej. Argentyńczyk zdradził, że to oczywiście on będzie miał decydujący głos w sprawie transferów. Bielsa uważa, że obecna kadra Leeds jest zdecydowanie za duża i ok 15 zawodników latem bedzie musiało pożegnać sie z klubem. Marcelo uwąża, że ok 4-5 pozycji wymaga poważnych wzmocnień i tego w najbliższym czasie możemy się spodziewać.

Mimo, że Andrea Radrizziani Marcelo Bielsę sproawdził do Leeds w jasnym celu, to Argentyńczyk nie chcial obiecywać awansu w pierwszym sezonie. El Loco uznał, że obietnice awansu nie mając pewności, ze uda się je spełnić sa nieeleganckie, ale głęboko wierzy, że Leeds United ma wszystko, żeby w najbliższych miesiącach uszcześliwiać kibicow.  

You have no rights to post comments