Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Po niepowodzeniach w pozyskaniu Abela Hernandeza I Mateja Vydry Leds United w koncu zakontraktowało nowego napastnika. 4-letni kontrakt z Leeds podpisał Patrick Bamford. kwoty transferu oficjalnie nie ujawniono, ale angielskie media mowia o 7 milionach funtów i ewentualnych 3 milionach w bonusach. 24-latek będzie grał z numerem 9 na plecach.

Bamford jest wychowankiem Chelsea Londyn. Więksozśc kariery spędzal na wypożyczeniach. Przyczynil się do awansu MK Dons do Championship, z bardzo dobrej strony pokazał sie w Derby County prowadzonej przez Stevena McClarena. Najlepszy sezon miał jednak 3 lata temu, kiedy doprowadzil Middlesborough do przegranego finału baraży zostając wybranym jednoczesnie najlepszym piłkarzem sezonu całej Championship. W 2017 roku Bamford wrócił na Riverside Stadium już jako transfer definitywny. Przez większośc czasu nie imponował jednak taka formą, jak poprzednim razem, często grając na skrzydle, albo w pomocy. Forma wróciła jednak pod koniec zeszłego sezonu, kiedy Patrick w 5 meczach wbił 8 goli (w tym 3 Leeds) koncząc sezon z 10 trafieniami na koncie.

W swoim pierwszym wywiadzie dla LUTV nowy napastnik Leeds zdradził, że ma nadzieję, że swoimi bramkami dostarczy kibicom The Whites sporo radości.

Czuję sie wspaniale, to uczucie, kiedy wiesz, że zarówno trener jak i klub wierzą w Ciebie. Mam nadzieję im się odwdzięczyć. O zainteresowaniu dowiedziałem sie wzeszłym tygodniu. Od razu przykuło to moją uwagę. Leeds to wielki klub. Trochę było dyskusji w praise zanim Leeds złożyło oficjlana ofertę i potem wszystko zaczęło się dziac na prawdę.

Pamiętam, jak grlaiśmy z Leeds w zeszłym sezonie. Mimo, że graliśmy u siebie, to kibice Leeds robili niesamowity hałas. Gra dla takich ludzi to bedzie wielkie przeżycie.

Od kiedy tylko usłyszałem o zainteresowaniu, to często rozmawiałem z Adam Forshowem. Adam zachęcal mnie do przyjścia tutaj. Od dłuższego czasu potrzebowałem, że móc grać z przodu i być glównym napastnikiem. Leeds mi oferuje i dlatego sięgnałem po tę szansę obiema rękami.

You have no rights to post comments