Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W Anglii nie milkną echa po fantastycznym występie Leeds United w niedzielnym meczu przeciwko Stoke. Pawie imponowały przede wszystkim świetnym przygotowaniem motorycznym i ruchliwością. Garry Rowett po meczu przyznał, że pod tym względem rywale zabiegali jego zespół. Zawodnicy Leeds byli na oisku wszedzie i do każdej bezpańskiej piłki dochodzli szybciej od rywali. Można mieć jednak wątpliwości, czy Pawie będą w stanie częściej powtórzyć występy na takiej intensywności, a jeśli to, czy nie odbije się to na kondycji piłkaryz Leeds w dalszej części sezonu.

Pablo Hernandez wierzy jednak, że zespół pod względem motorycznym jest dobrze przygotowany do sezonu i Pawie będą w stanie dużo częściej grać tak, jak ostatnio. Do tego jest potrzebna jednak dalsza praca na treningach.

Przez 6 tygodni pracowaiśmy niezwykle ciężkach na treningach z Marcelo i myślę, że ten mecz był idealny dla nas. Bardzo trudny mecz z bardzo mocną drużyną.

Jestem pewien, że Stoke będzie walczyło o awans do Premier League, ale własnie takie zespoły musimy pokonywać jeśli sami myślimy o awansie. W takim wypadku musimy grac wlasnie tak, jak w niedzielę. Kontrolowliśmy mecz, byliśmy stroną dominującą i pewnie wygraliśmy.

Pablo Hernandez jest najbardziej doświadczonym zawodnikiem w kadrze Leeds i może się wydawać, że Bielsa, który słynie z podnoszenia indywidualnych umiejętności poszczególnych graczy, z Hiszpana nic już nowego nie wyciśnie. 33-latek, który w swojej karierze miał możliwość pracy m.in. z Unaim Emery, czy Michaelm Laudruppem wierzy jednak, że Argentyńczyk czegoś może go jeszcze nauczyć.

Jest troche inaczej niż do tej pory, ale już sie przyzyczaiłem. To jest dla mnie świetne doświadczenie chcę jak najwięcej nauczyć się na treningach u Bielsy. Może i mam 33 lata, ale wierzę, że każdego dnia moge nauczyć się czegoś nowego.

Pablo Hernandez jest bardzo zadowolony z niedzielnego meczu, ale przestrzega przed wpadaniem w samozachwyt. Liga dopiero się zaczyna i dobra forme trzeba będzie utrzymywać przez 9 miesięcy. Hiszpan zdaje sobie sprawę z tego, że Pawie czekają tez pewnie dużo słabsze występy.

To byl bardzo dobry mecz, ale to jest tylko jeden mecz. Fajnie, że jesteśmy zadowoleni, ale musimy też być ambitni. Musimy dalej ciężko pracować. Jeżeli ktoś myśli, że każdy mecz będzie wyglądal tak jak ten w niedzielę, to się myli.

Jak będziemy grać dobrze, to bedziemy wygrywać, tak jak ze Stoke. Jeśli będziemy biegac i walczyć tak, jak w niedzielę, to myślę, że będziemy nawet w stanie wygrywać nie grając dobrze. Ta liga jest długa i jeszcze wiele przed nami.

You have no rights to post comments