Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Drugi mieisąc zmagań w Sky Bet Championship nie był tak owoceny dla ekipy Leeds United jak sieprień, ale mimo wszystko Pawie wciąż plazują się w ścisłęj czołówce. Tradycyjnie o tej porze na naszym czytylnikom poozstaje wybrac najlepszego zawodnika Leeds minionych 4 tygodni.

Od początku rozgrywek bardzo pewnym punktem United jest defensywa. Liam Cooper utrzymal formę, którą błyszczał już w sierpniu. Kontuzję Berardiego wykorzystł Pontus Jansson, który we wrześniu rozegral kapitalne zawodu. Wzrost i nieustępliwość Szweda przydała sie na The New Den. Jansson do tego dorzucił świetne mecze z Preston i Sheffield Wednesday, kiedy nie dał pograć napastnikom rywali.

Nie zawodzili także nasi pomocnicy. Wobec kontuzji Hernandeza i słabszej dyspozycji Alioskiego, glówna siła zaczeła skupiać się na środku pola. Tutaj dzielili i rządzili Kalvin Philips z Mateuszem Klichem.Wychowanek Leeds świetnie odnazał się w systemie Bielsy, gdzie gra zaraz przed stoperami. To Philips msui odbić stempel na niemal każdej akcji Leeds. Nie bez powodu wyczyny pomocnika The Whites obserwuje Gareth Southgate. Mateusz Klich z kolei po powrocie do reprezentacji dalej nie przestaje imponować. Polak wyraźnie wyróżnia sie na tle kolegów i rywali technikom użytkową, a we wrześniu dołozył jeszcze asystę przy bramce Roberts z Preston i fenomenalną bramkę dającą nam remis z Sheffield. Nie zapomniec można tez o Samu Saizie. Hiszpan może nie dostarcza asyst i bramek swojej drużynie, ale wpływ na grę na wciąż olbrzymi. Nie byłoby przesadą stwierdzenie, że wyłaczenie z gry Saiza, mocno przybliża rywali do osiągnięcia dobrego rezultatu przeciwko Leeds.

 

Głsowac można do końca tygodnia na naszym FORUM

You have no rights to post comments