Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Wielkie oczekiwania, wielkie nadzieje zakończyły się wielką klapą. W meczu na szczycie Sky Bet Championship Norwich City nie pozostawiło złudzeń i pokonało na Elland Road Leeds 3-1. Kanarki do Yorkshire przyjechały świetnie zorganizowane, ustawione i bardzo dobrze prezentujące się pod względem motorycznym. To i szkolne indywidualne błędy w obronie Pawi sprawiły, że to podopieczni Daniela Farke wskoczyły na pierwsze miejsce w tabeli.

Skład United wyglądał tak, jak w czasie czwartkowej konferencji prasowej podał Marcelo Bilesa. Dość nieoczekiwanie na ławce rezerwowych usiadł za to Patrick Bamford. Od początku meczu to Leeds jako   pierwsze rzuciło się do frontalnych ataków. Zaraz po pierwszym gwizdku strzał z dystansu oddał Mateusz Klich, jednak piłka minęła bramkę Tima Krula. Chwilę później Holendra zatrudnił Jack Harrison, ale strzał skrzydłowego Leeds był zbyt słaby, żeby zdobyć gola.  W 5 minucie meczu wynik meczu otworzyli goście. Przy wyprowadzenie piłki z własnego pola karnego stratę zaliczył Jansson, który próbując naprawić sytuację  sfaulował przed własnym polem karnym Onela Hernandeza. Przy rzucie wolnym do piłki podszedł Mario Vrancic, który umieszczając piłkę w okienku bramki nie dał szans Kiko Casilli. Leeds mogło odpowiedzieć od razu, ale strzał z dystansu Robertsa świetnie odbił Krul. Chwilę później po dośrodkowaniu Harrisona potężny strzał z  woleja oddał Alioski, ale piłka minimalnie minęła bramkę gości. Kolejną świetną okazję miał Roberts, który ruszył do długiej piłki zagranej z własnej połowy. Walijczyk przelobował wychodzącego z bramki Krula, jednak piłka kolejny raz minęła bramkę Norwich. Bramkarz Norwich zaraz po strzale powalił Robertsa na ziemię i sędzia nie miał wątpliwości dyktując rzut wolny dla Pawi i karząc Holendra żółtą kartką. Strzał Hernandeza z rzutu wolnego trafił w mur, a  potężna dobitka Klicha ugrzęzła w tłumie na The Kop. Mecz toczył się w niesamowitym tempie i kiedy wydawało się, że Leeds w końcy wyrówna to przed własnym polem karnym piłkę stracił Forshaw. Strzał Vrancica został  zblokowany przez Janssona, a do odbitej piłki ruszył Teemu Pukki, który umieścił ją w siatce obok leżącego na ziemi Casilli. Stracony drugi gol wybił trochę Leeds z rytmu i Pawie do końca połowy Pawie rywalom zagroziły raz. Zaraz po stracie drugiego gola z piłką ruszył Roofe, który został zatrzymany przez świetną interwencję Krula.

W przerwie Marcelo Bielsa zdecydował się zostawić w szatni bezbarwnych Hernandeza i Harrisona, a w ich miejsce wprowadził Douglasa i Clarke'a. Jack Clarke od czasu do czasu próbował indywidualnych akcji, ale oborńćy Norwich z reguły blokowali skrzydłowego Leeds. W 78 minucie Norwich położyło ten mecz do łóżka. Piłkę tym razem stracił Douglas. Ta w końcu trafiła w pole karne do Vrancica, który pokonał Kiko Casille. Chwilę później 3 gola mógł zdobyć Onel Hernandez, ale Kubańczyk w dogodnej sytuacji strzelił niecelnie. Końcówka meczu to już całkowita kontrola meczu ze storny Norwich i  rozpaczliwe ataki The Whites. /na ostatnie pół godziny na boisku zameldował się Patrick Bamford. Wychowanek Chelsea wprowadził trochę ożywienia w niemrawe ataki Leeds. W doliczonym czasie gry Bamford po jednym dośrodkowaniu trafił w poprzeczkę, a że  wcześniej dotknął piłkę jeszcze Krul to Pawie miały rzut rożny. Po tym stałym fragmencie gry bitym przez Douglasa Bamford strzałem głową zdobył honorową bramkę dla Leeds.