Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

O 3 kolejne zwycięstwo i  3 kolejne czysto konto z rzędu wzbogacili się w marcowych spotkaniach piłkarze Leeds United. Tym razem The Whites w końcu przełamali serie wtorkowych porażek i na Madejski Stadium nie pozostawili złudzeń ekipie Reading aplikując gospodarzom 3 bramki. Dzięki temu zwycięstwu The Whites przynajmniej do dzisiejszego wieczoru awansowali na pierwsze miejsce w tabeli.

Po przyjściu do Reading Jose Gomesa The Royals starają sie grać ofensywną piłkę opartą na wysokim pressing i utrzymywaniu się przy piłce. Tak też gospodarze próbowali zagrac przeciwko The Whites. Obydwie ekipy od początku meczu skupiły się na wysokim i agresywnym pressing dając mało miejsca rywalowi do rozgrywania piłki. Oznaczało to, że spotkanie bylo dośc szarpane.  W 11 minucie pierwszą groźną okazję stworzyli sobie rywale Pawi. Po zagraniu Barrowa w pole karne wpadł Andy Yiadom, który oddal strzał  z ostrego konta, który odbił jednak Casilla. Obraz meczu zmienił się w 14 minucie. The Whites przeprowadzili kapitalną zespołową akcję, po której wyszli na prowadzenie. Akcję zaczął Klich, który zagrał do Robertsa, a Walijczyk wypuścił w uliczkę Luke'a Aylinga. Prawy obrńca Pawi płasko zagrał na środek pola kranego do Patricka Bamforda. Bamford skupiając na sobie całą uwagę oborny przepuścił piłkę zostawiając Mateuszowsi Klichowi mnóstwo miejsca, a Polak w tym sezonie takich sytuacji nie zwykl marnować i zdobył swoją 8 bramkę w sezonie. Chwilę później The Peacocks mogli podwyższyć prowadzenie. Hernandez z rzutu rożnego zagral krótko do Harrisona, który posłał piłkę na dlaszy slupek, gdzie niepilnowany Alioski strzałem z woleja przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 22 minucie większa precyzją popisał sie Hernandez. Ayling zagrał do będącego na 16 metrze Hiszpana, a ten  po natychmiastowym obróceniu się z piłką zmieścił piłkę przy słupku bramki Martineza. Te dwie bramki nie zniechęciły Pawi do dlaszych ataków. Leeds wymienialo mnóstwo podań z pierwszej piłki, grało szybko z i polotem i wykorzystując adosny futbol rywali stwarzało sobie kolejne sytuacje. Druga bramkę mógł zdobyć Klich, ale jego strzał z dystansu minimalnie minął bramkę Reading. Później z dystansu Martineza próbował zaskoczyć Bamford, ale hiszpański golkiper był dobrze ustawiony i pewnie złapał piłkę. Co nie udało się Klichowi i Bamfordowi udał się Hernandezowi. W 43 minucie Bamford zgrał piłkę do Pablo, a ten oddal kapitalny strzał z 27 metrów umieszczając piłke w okienku bramki Martineza.

Druga część spotkania nie była juz tak imponująca w wykonaniu Leeds jak pierwsza, ale mimo tego podopieczni Marcleo Bielsy mieli mnóstwo sytuacji, żeby wbic kolejne bramki. Strzał Robertsa obronił Martinez, a później w przeicągu zaledwie kilku minut 3 kapitalne okazje zmarnował Bamford. Najpierw wychowanek Chelasea uniknął spalonego i po zagrani Dallasa pognał w kierunku bramki Martineza, ale jego nonsalancki strzał prawą nogą był bardzo niecelny. Chwilę późnej na lewej stronie na obieg poszedł Alioski, który wyłozył piłkę Bamfordowi, ale ten w nią nie trafił. Po kiksie Paddy'ego bramkę mógł jeszcze zdobyć Hernandez, ale strzał Hiszpana przeleciał koło słupka bramki Reading. Trzecią okazję Bamford miał po zagraniu w uliczkę przez Shackletona. Wydawalo się, że tym razem napastnik Leeds umieści piłkę w długim rogu bramki Martineza, ale ta skacząc po nierównej murawie minimlanie minęła słupek z drugiej strony. Pod koneic meczu pierwszy raz poważnie bramce Casilli zagrozilo Reading, ale strzał Yiadoma Hiszpan w kapitalnym stylu przeniósł nad poprzeczkę. Przed końcem spotkania hat-trick powinien skompletować jeszcze Hernandez. Po indywidualnej akcji strzal oddal Harrison, a do obitej przez Martineza piłki dopadl własnie Hernandez, który mając mnóstwo miejsca i czasu oddał niecelny strzał z woleja.

W tym samym czasie na Brammall Lane Sheffield United pokonało 2-0 Brenford, co oznacza, że soobtnie starcie obydwu ekip zapowiada się niezwykle ekscytująco.