Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W ostatnich latach kwiecień nie należał do ulubionych miesięcy Leeds United. Pawiom w tym okresie nigdy nie grało sie dobrze w kwietniu i także tym razem właśnie w tym miesiący Pawie straciły bezpośredni awans do Premier League. Wielu zawodników Leeds w osatnich tygodniach wyróżnić nie możemy. Nawet jeśli w jakimś spotkaniu któryś z podopiecznych Bielsy zagrał dobry mecz, to później zawodzil w następnym. Mimo wszystko kilku z graczy The Whites gralo na tyle równo, że można ich brac pod uwagę w głosowaniu na piłkarza miesiąca.

Do wielkiej formy definitywnie wrócił już Luke Ayling. Wychowanek Aresenalu był skałą nie do przejścia w najlepszych meczach Pawi przeciwko Preston i Sheffield Wednesday. Prawy obrońca Leeds przyzwoity poziom trzymal także w słabszych meczach Leeds. Byl jednym z wyróżniających się zawodników w przegranym meczu z Birmingham, był jedynym Pawiem, który nie zawiódł przeciwko Wigan i zagrał znakomite zawody przeciwko Aston Villi. Do poziomu kolegów popularny Bill zniżył się tylko w straciu w Londynie z Brentford. Wobec słabszej formy kolegów więcej pracy w kweitniu miał Kiko Casilla. Hiszpan jak mógł trzymał przy życiu swoją drużynę na St Andrews. Jego interwencje sprawiły pozwoliły także na zdobycie punktów z Wednesday i Aston Villą.

Sporej siły w środku pola dał zespołowi Kalvin Philips. Wychowanek Leeds nie przestaje  imponować swoją siłą, opanowaniem i mądrością w środku pola. Do fenomenalnych występów przeciwko Preston, Wednesday i Aston Villi, 23-latek dołożyl solidne gry w innych spotkaniach. Należy zwrócić uwagę, że w meczach, w których Leeds straciło sznase na awans, Philips nie brał udziału. Przeciwko Wigan opuśił boisko, kiedy the Whites prowadzili, a w Londynie w ogóle nie pojawił się na placu. Siła ofensywna oczywiście głównie opierała się na Pablo Hernandezie. El Mago zawiódł w świątecznych meczach, ale w pozostałych spotkaniach trzymał swój równy, wysoki poziom.

Głosować można na naszej grupie na FB. Termin mija na koniec tygodnia.

You have no rights to post comments