Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wciąż nie jest jasne, kto w przyszłym sezonie będzie prowadził Leeds United. Kiedy Marcelo Bielsa rok temu podpisywał kontrakt z The Whites, to w umowie istniała klauzula, według której po awansie do Premier League automatycznie kontrakt Bielsy zostanie przedłużony o rok. W wypadku braku awansu, co niestety ma miejsce obecnie, żeby współpraca Argentyńczyka z Leeds trwała dalej, to muszą się zgodzić na to obydwie strony.

W czasie konferencji prasowych pod koneic sezonu dziennikarze próbowali wudusić z 63-latka informację, czy byłby zainteresowany dalszym prowadzeniem zespołu w Championship, ten jednak odmawiał odpowiedzi na tego typu pytania. Swojego zdania nie ukrywał jednak Andrea Radrizziani, który w wywiadzie dla The Times mówił, że klub jest bardzo chętny na dalszą współpracą z Bielsą i Włoch jest też pewien, że Marcelo wyrazi chęć zostania w Leeds.

W każdym razie  wg źródeł bliskich klubowi w przyszłym sezonie działacze Leeds mają zacząć oficjalne rozmowy z Bielsą. Nie jest tajemnicą, że Argentyńczyk jako warunek jego zostania w Yorkshire będzie wymagał konkretnych wzmocnień zespołu. Bielsa jest świadomy, że z obecnego składu wycisnął wszystko, co się dało i kilkukrotnie podkreślał, że prawdopodbnie spora częśc graczy z obecnej kadry Leeds nie będzie w stanie powtórzyć sezonu, jaki mają za sobą.

Dzisiaj na twitterze pierwszy raz po środowym meczu przemówił Andrea Radrizziani. Włoski właściciel Leeds opróc podziękowań za wspaniały sezon, oznajmił, że on i jego wspópracownicy nie poddadzą się w walce o przywrócenie wielkości Leeds i jest pewien, że w kolejnych latach The Whites będą mocniejsi. Phil Hay, dziennikarz YEP, w jednym z felietonów pisał, że Leeds latem ma w planach dalsze renowacje Thorp Arch wg wskazówek Bielsy. Angielskie media podają, że plany i wizja drużyny Bielsy i Radrizzianiego się skrzyżują i jest wielce pradwopodbne, że Argentyńczyk w przyszłym sezonie będzie kontynuował swój projekt na Elland Road. Konkretniejsze rozmowy mają miec miejsce po weekendzie

You have no rights to post comments