Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Po dwutygodniowej przerwie spowodowanej meczami drużyn narodowych rozgrywki wznawia Sky Bet Championship. Na zakończenie 7 kolejki na The Oakwell w meczu derbowym spotkają się Barnsley i Leeds United. Dla The Whites będą to pierwsze derby w tym sezonie. Mecz beniaminka z głównym faworytem do awansu rozpoczenie sie o 13:30 w niedzielne popołudnie.

BARNSLEY

Przerwa reprezenacyjna dla Daniela Stendela przyszła w idealnym momencie. The Tykes poza spotkaniem inauguracyjnym nie wygrali żadnego meczu w tym sezonie i obecnie okupują 21 pozycję w tabeli. W dodatku w Barnsley sporo graczy było kontuzjownaych i przez ostatnie dwa tygodnie część z nich mogła poprawić swój stan zdrowia. Jednym z nich jest Alex Mowatt, który w ostatnich tygodniach leczył kontuzję. Oprócz wychowanka Leeds Stendel będzie mógł z powrotem skorzystać z usług Jacoba Browna. Do ostatniej chwili pod znakiem zpaytania będą stały występy Cauleya Woodrowa i Camerona McGeehana. Wyklucozny jest występ pierwszego bramkarza Kennetha Dougalla oraz Bambo Diaby.

LEEDS UTD

The Whites w ostatnim spotkaniu doznali pierwszej porazki w sezonie ulegając na własnym stadionie Swansea. Sytuacja kadrowa w obozie Leeds jednak wygląda coraz lepiej. Co prawda Luke Ayling oraz Tyler Roberts wciąż nie jest do dyspozycji Marcelo Bielsy, ale wznowił już treningi z pierwszym zespołem. tyler ROberts z kolei zagrał nawet 45 minut w meczu drużyny U-23 w zeszłym tygodniu i może być brany pod uwagę przy ustalaniu składu. Ze zgrupowań reprezentacyjnych żaden z zawodników nie wrócił z urazem.