Radrizziani_zrodlo_AFP/getty Images

Wczoraj wieczorem twitter Leeds United huczał od plotek mówiących, że Andrea Radrizziani dogadał się z 49ers w sprawie przejęcia przez konsorcjum akcji Leeds United należących do Włocha. Wraz z upływem dnia te informacje zaczęły potwierdzać różne źródła z The Telegraph na czele. Późnym popołudniem krok dalej poszedł jednak Matt Hughes z Dailymail, który podał informację, że Radrizziani faktycznie ustalił cenę sprzedaży pakietu całościowgo Leeds United, proces ten zatwierdziła już Premier League i obecnie szczegóły transakcji wylądowały w siedzibie EFL.

Dailymail podaje, że umowa wycenia Leeds United na ok 170mln funtów i częścią tego ma być także Elland Road, które jeszcze w zeszłm tygodniu Radrizziani próbował dać w zastaw za kredyt na wykupienie Sampdorii Genua. Obecnie amerykańskie konsorcjum, któe w sumie zresza ponad 60 inwestorów, posiada 44% akcji klubu, ale ich celem jest przejęcie pełnej kontroli i jak najszybszy powrót do Premier League, która generuje nieporównywalnie większe zyski niż Championship. Wg Hughesa każdy z tych inwestorów będzie musiał przejść test właścicieli i dyrektórów, z którym swego czasu dług walczył Massimo Cellino.

Finansowe ramię 49ers San Francisco obecnie w zarządzie Leeds ma już swoich ludzi. Za decyzje w klubie od dłuższego czasu są także odpowiedzialni Pearaag Marathe i Peter Lowry. Ten ostatni do australijski miliarder i wieloletni kibic Leeds United. Jego rodzina założyła sieć galerii handlowych Westfield. Po oficjalmym przejęciu klubu przez 49ers zarzą Leeds z pewością ulegnie modyfikacji. Definitywnie z klubem ma się pożegnać Radrizziani, ale Amerykanie chcą, żeby na miejscu Leeds rządził Angus Kinnear. Dyrektor Wykonwaczy Leeds obecnie pełni wiele funkcji. Wobec braków w strukrurrach sportowych klubu Kinnear oprócz swojej pracy pozostaje w ciągłych rozmowach z potencjalnymi kandydatami na nowego trenera Leeds oraz działem scouitingu dyskutując potencjalne wzmocenienia i odejścia. To właśnie był dyrektor West Hamu ma być osobą odpowiedzialną na prowadzenie klubu na miejscu w Leeds.

Angielscy dziennkarze sugerują, żę wszystkie formalności powinny zostać sfinalizowane jeszcze przed weekendem i wtedy oficjalnie Leeds United zmieni właściciela. Moment ten z pewnością będzie pierwszym krokiem w kierunku zatrudnienia nowego trenera dla Leeds. Kiedy jasne będzie finansowanie klubu, łatwiej będzie Kinnearowi rozmawiać z aplikantami. W toku są także rozmowy na poszukiwanie nowego dyrektora sportowego.

You have no rights to post comments