Archie Gray_źródło:twitter.com/lufc

Przegrany baraż o Premier League przyniósł do Leeds tego lata smutną rzeczywistość, którą kształtują przepisy PsR. Leeds, żeby zmieścić w regulacjach ligowych musi unikać znaczących strat. Pomóc w tym miała umowa z Red Bullem, ale poza tym było jasne, że The Whites late pożegnają się z przynajmniej jednym , jesli nie więcej, najbardziej wartościowymi zawodnikami. Z prespektywy PsR najbardziej opłacalna jest sprzedaż wychowanków klubu. W związku z tym z Leeds odejdzie Charlie Cresswell, który za niecałe 4mln funtów przeniesie się do francuskiej Tuluzy. Stoper jest już we Francji, przeszedł tam testy medyczne i lada momemnt podpisze kontrakt z klubem z Ligue 1.

Strata Cresswella jednak kibiców Leeds zbyt mocno boleć nie będzie. Jego rola w Leeds ostatnio była marginalna i nie rozwijał się zgodnie z oczekiwaniami. Inaczej sprawa wygląda z klęjnote z koronie Akademii Leeds - Archie Grayem. Niestety niemal wszystko wskazuje na to, że w rewanżowym meczu barażowym z Norwich Archie poraz ostatni zagrał na Elland Road w koszulce Leeds. W weekend w okół jego osoby toczyły się intensywne akcje, w które zaangażowane były Leeds oraz kluby z Premier League. Wczesnym popołudniem dowiedzieliśmy się, że doszło do wstęnego porozumienia z Brentford ws transfery Graya za około 40 mln funtów. Sam zawodnik miał się już udac nawet na testy medyczne do stolicy i przejść część testów medycznych. W międzyczasie kluby dyskutowały nad strukturą umowy i róznymi szczegółami. Jak się okazało, te dyskusje nie doprowadziły do porozumienia i Leeds oficjalnie odrzuciło ofertę Brentford. Być może Leeds wzięło pod uwagę reakcę kibiców, którzy wpadli szał na mediac społecznościowych, być może faktycznie nie podobały im się szczegóły spłat przez Brentford, albo tą akcją chcieli zmotywować grubszych graczy do zaangażowania się w walkę o Graya.

Nie trzeba było długo czekać, bo jeszcze w niedzielę wypłynęły informację, że Leeds prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie transfery Graya z Tottenhamem. Londyńskie media wierzą, że wkrótce uda im się dopiąć transfer. Ange Postecoglu rozmawiał już z wychowankiem Leeds i szczegóły umowy kontraktowej także są ustalone między Spurs z agentami piłkarza. Dzisiaj różne źródła podały, że Leeds za Graya otrzymają od Spurs 40mln funtów, którego nie będą uzależnione od ązdnych bonusów. Dodatkowo toczą rozmowy, żeby w drugą stronę przeszedł Joe Rodon. Walijczyk zaliczył się świetny ostatni sezon na Elland Road i jest chętny do powrotu do Leeds. The Whites za niego mieliby zapłacić 10mln.

Leeds w tym tygodniu wznawia przygotowania do kolejnego sezonu, aczkolwiek można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że Archie Gray w tych przygotowaniach udziału brać nie będzie. Poza Grayem możliwe, że wciąż sprzedaże innych klucozwych graczy Leeds. Olbrzymie zaintersowanie towarzyszy Summervillowi i Gnotno, ale póki co ofijalne zapytania w ich sprawie na Elland Road nie wpłynęły.

Update:

Jak podał Beren Cross z Leeds Live, Archie Gray w styczniu podpisując nową umowę miał w niej wpisaną klauzulę na 40 mln funtów w wypadku braku awansu Leeds do Premier League. Tę klauzulę aktywowało najpierw Brentford, ale Leeds nie sposobała się struktura płatności, także ofertę mogło odrzucić. Tottenham już zaofoerwał lepszą strukturę, także można się spodziewać, że ta oferta, wraz z Rodon idącym w drugą stronę, zostania zaakcpetowana.

 

You have no rights to post comments