W tym tygodniu piłkarze Leeds United skończyli już wakacje i wrócili na Thorp Arch zaczynając przygotowania do nadchodzaćego sezonu. Co na pewno ucieszyło Daniela Farke, to fakt, że na Thorp Arch zameldowali się wszyscy dostępni obecnie piłkarze w kadrze Leeds, łącznie z tymi, którzy w czerwcu grali dla reprezentacji narodowych. Zazwyczaj reprezentanci krajów, którzy w pierwszej połowie czerwca grali mecze w drużynach narodowych, mają przedłużone urlopy, ale w Leeds sami piłkarze zgłosili gotowość pracy od pierwszego dnia, co bardzo ucieszyło Daniela Farke. Na Thorp Arch zameldował się nawet Junior Firpo, który jeszcze 14 czerwca grał mecz dla reprezetnacji Dominikany. Abstrahując od tego, kto trenuje, a kto wypoczywa to wokół Leeds United krąży kilka newsów trasferowych. - mowa o transferach wychodzących.

Do tej pory Leeds potwierdziło sprzedaż Archiego Graya i Marca Roca, a z klubem po wygaśnięciu kontraktu pożegnał się Jamie Shackleton. Leeds z kolei pozyskało na stałe piłkarza, który z eszłym sezonie zakochał w sobie kibiców grając w Leeds na wypożyczeniu - Joe Rodona. Przedstawiciele Leeds United uważają, że sprzedaż Archiego Graya znacząco poprawiła sytuację księgowoą klubu i Leeds obecnie jest w dużo mocniejszej pozycji negocjacyjnej w wypadku sprzedaży kolejnych piłkarzy. Zainteresowanie nimi jest jednak dość spore. W ostatnich dniach Leeds dostało ofertę opiewającą na około 30mln funtów za Georginio Ruttera, ale ta została odrzucona. Ogromne zainteresowanie towarzyszy postaciom Summerville'a i Gnonto, ale póki co do Leeds nie wpłynęła żadna oficjalna albo nieoficjalna oferta. Szczególnie wiele się mówi o Holendrze. Jego usługami zainteresowani są choćby Brighton, Chelsea czy Liverpool, ale sam piłkarz nie naciska na odejście. Przez chwilę się pojawił także temat PSG, ale potem zostało to wyjaśnione, że agent Summervilla, które negocjuje z Paryżem transfer swojego inne klienta, wspomniał tylko o Summervillu.

Z klubu odejdzie pewie Diego Lllorente. Hiszpań ma już uzgodnione warunki kontraktu z Realem Betis. Andaluzyjczycy złożyli nawet oficjlaną ofertę Leeds, ale ta wg Pawi była niezadowolająca i została odrzucona. W najbliższych dniach można się spodziewać, że Hiszpanie wrócą z lepszą propozycją i Lllorente oficjalnie pożegna się z Leeds. Do Tuluzy miał przejść Charlie Cresswell. Młody stoper był już w ośrodku treningowym francuskiego klubu, ale w ostatniej chwili zrezygnował z transferu i w tym tygodniu zameldował się na Thorp Arch.

Media we Francji spekulują, że Rennes poważnie interesuje się Glenem Kamarą. Francuski klub ma mieć nawet uzgodnione warunki kontraktu z Finem, ale wg strony Leeds do tej pory nie wpłynęło żądne pytanie ws pomocnika. Pewne jest, że Daniel Fakre chce zatrzymać piłkarza, którego sprowadził na Elland Road zeszłego lata. W najliższych tygodniach powinna się także rozstrzygnąć przyszłość Rsamusa Kristensena i Maxa Woebera, którzy wlaśnie zakończyli Euro, a poprzedni sezon spędzali na wypożyczeniu.

You have no rights to post comments