KONTUZJE

Archie Gray ma kontuzje kostki i zdecydowaliśmy się dac mu przerwę około 6-8 tygodni. To jest uraz, który powstał w czasie kiedy miał złamanego palca u nogi. Jest to uraz dośc pechowy, ale biorąc pod uwagę wiek Archiego, to, że jeszcze rośnie, uznaliśmy, że lepiej będzie jeśli sobie dłużej odpocznie. Adam Forshaw trenuje bardzo ciężko i myślę, że jeśli mecz ze Spurs byłby 3 dni później to mógłby znaleźć się w składzie. Stuart Dallas robi świetne postępy. Myślę, że na przełomie grudnia/stycznia wróci na boisko. Bamford nie zdąży na ten mecz. Nieobecny będzie też Klich, który z Wolves poważnie stłukł kolano. Harrison ma lekko ponaciągane mięśnie, także jego występ jest pod znakiem zapytania. Mam nadzieję, że przez te 24 godziny się wyleczy.

PODEJŚCIE KADROWICZÓW TYDZIEŃ PRZED MUNDIALEM

Oczywiście zależy nam, żeby każdy z trzech naszych graczy jadących na Mundial miał tam świetną przygodę. Wypadnięcie z turnieju w ostatnej chwili to musiałaby być katastrofa. Ja zawsze uważałem, że jeśli skupiasz się na tym, żeby nie złapać kontuzji, to ją łapiesz. Tyler, Brenden i Rasmus są w pełni skupieni na grze i jestem pewien, że w ostatnim meczu nikt nogi ne odstawi.

OCZEKIWANIA WOBEC KADRY USA

My Amerykanie jestesmy bardzo optymistycznie nastawieni wobec naszej kadry, talentów, młodych graczy. Grupa jest do wyjscia, ale na pewno nie jest łatwa. Mecze z Anglią zawsze wzbudzają dodatkowe emocje i na pewno będę ten mecz oglądał. Nasza kadrę na pewno stać na wiele. To, co ją cechuje to brak strachu.

SELEKCJA SKŁADU NA MECZ PUCHAROWY

Specjalnie nie zabraliśmy kilku kluzowych graczy, bo chcieliśmy, żeby byli wypoczęci i zachowali świeżość. Jak w czwartek rano pojawiłem się na treningu to widziałem, że piłkarze byli naładowani energią, świezi i trenowali bardzo dobrze.

CZY WOBEC PROBLEMÓW HARRISONA ZAGRA GNONTO

Na pewno jest na to szansa. Willy dał ostatnio świetną zmianę, ale to samo Greenwood i on także jest opcją. Zobacyzmy jaką taktykę dobierzemy, ale na pewno obaj są gotowi do gry.

CONTE I TOTTENHAM

Conte generlanie nie lubi dużo rotować. Ma swoją wąską grupę i bardzo lubi z nimi pracować. Tottenham gra w większości tymi samymi ludźmi, ale oni mają bardzo wartościowych piłkarzy. Szczególnie na własnym stadionie są bardzo groźni.

JOEL ROBLES

Wcześniej tego nie mówiłem oficjalnie, ale wiadomo, że Illan jest numerem jeden. Naszym pomysłem bylo znaleźć mu doświadczonego bramkarza, który by go naciskał. Chciałem, żeby Joel przekazał naszym młodym bramkarzom doświadczenie, mądrość, to jak kontrolować mecz. Myślę, że Joel właśnie to daje. Świetnie się tutaj czuje, podoba mu się. Młodzi bramkarze bardzo go potrzebowali.

PLANY NA PRZERWĘ MUNDIALOWĄ

Tydzień wolnego, potem tydzień przygotowań motorycznych i wracamy do normalnych zajęć.

PLANY NA STYCZEŃ

Oczywiście mamy jakieś cele. Obserwujemy piłkarzy na każdej pozycji. Wiemy też, że jest zainteresowanie naszymi młodymi piłkarzami. Latem dużo rozmawialiśmy o napastniku i to nie uciekło.

You have no rights to post comments