EFL Gala źródło_twitter.com/lufc

Prawdziwymi królami polowania byli zawodnicy Leeds United na corocznej gali rozdania nagród EFL. Łącznie na Eland Road wróciło 5 statuetek. Smakiem obszedł się Daniel Farke, który w wyścigu o Nagrodę za Najlepszego Menadżera przegrał z Kieranem McKenną.

Spośród piłkarzy Leeds jak opierwszy na scenę wyszedł po narodę wyszedł Archie Gray. 18-latek bez zaskoczeń został wybrany najlepszym młodym piłkarzem Championship. Później wyłoniono najlepszą 11-tkę kończącego się sezonu. W niej miejsce znalazło się dla 3 piłkarzy Leeds. Na środku defensywy obok Jacoba Greavesa wybrano Ethana Ampadu. Na skrzydle z kolei jury umieściło m.in. Crycensio Summerville'a, a w ataku przed Sammym Szmodicsem wybrano Georginio Ruttera. Na koniec zostało jeszcze rozstrzygniecie, kto zostanie wybrany najlepszym piłkarzem sezonu i finalnie okazało się, że ta nagroda także przypadnie Pawiowi. Kapituła uznała, że Crysencio Summerville zasłużył na tę nagordę bardziej niż Szmodics oraz Drewsbury-Hall, także Holender został wybrany najlepszym piłkarzem sezonu.

Sezon zasadniczy potrwa jeszcze niecałe 3 tygodnie. Leeds w tym czasie zmierzy się z Middleborough, QPR oraz Southampton. Sytuacja na szczycie wydaje się niezwykle skomplikowana, a kibice Leeds mają najdzieję, że wszyscy wyróżnieni piłkarze Leeds w tych meczach udowodnią swoją wartość i sprawią, że 4 maja Leeds zakończy sezon i uniknie baraży.

You have no rights to post comments