KSIĄŻKI O LEEDS UNITED

Aaronson źródło: twitter.com/lufc

Lada moment otwiera się okienko transferowe w Anglii, które dla Leeds United z penwością będzie dość intensywne. Po nieudanej próbie wywalczenia awansu do Premier League The Whites będą musiały kilku piłkarzy sprzedać, co będzie się także wiązało z uzupełnienim kadry. Do Yorkshire wróci także kilku piłkarzy, którzy poprzednią kampanię spędzili na wypożyczeniach w innych klubach. Marc Roca zostanie ponownie wypożyczony do Realu Betis. Kolejne wypożyczenie czeka być może Jacka Harrisona, ale wciąż na liście Leeds zostanie wielu innych piłkarzy, którzy rok temu szukali szczęścia gdzieindziej. Jednym z nich jest Brenden Aaronson. Amerykanin zeszły sezon spędził w Unionie Berlin, z którym do ostatniej kolejki walczył o utrzymanie w Bundeslidze. Amerykanin w drugiej części sezonu znacznie poprawił swoją formę i szczególnie pod koniec rozgrywek zaczął przypominać piłkarza, który zachwywał w Premier League zaraz na począktu po transferze z Salzburga. 

Wg YEP Amerykani wciąż ma opcję gry w Unionie, dostał także propozycje z innych klubów spoza Anglii, ale jednocześnie dyskutował swoją przyszłość z Danielem Farke i przedstawicielami Leeds United. Wg Grahama Smytha te rozmowy przebiegły bardzo pozytywnie i zarówno niemiecki szkoleniowiec chciałbym móc korzystać z Aaronsona z nadchodzącej kampanii, jak i sam piłkarz chciałby spróbować odbudować swoją reputację oraz zaufanie kibiców w Leeds. Na ten moment wygląda, że Aaronson, który obecnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji USA przed Copa America, w lipcu wróci do Leeds i w najbliższym sezonie postara się pomóc Pawiom w powrocie do eity. 23-latek mógłby uzupełnić braki w kadrze Leeds na pozycji ofenswynego pomocnika. W minionych rozgrywkach Daniel Farle szukał różnych rozwiązań wstawiając tam czy to Joela Piro czy Georginio Ruttera. Dla Aarosnona byłaby to naturalna pozycja.

Amerykanin w swojej krótkiej karierze w Leeds, na początku pokazał, że posiada spory potencjał, jednak jego forma drastycznie spadła po katarskim Mundialu. Aaronsownowi nie pomogła także zeszłoroczna decyzja, kiedy zdecydował się aktywować klauzulę w kontrakcie i przy pierwszej okazji uciec z Leeds. Wygląda jednak na to, że Daniel Farke chciałby dać drugą szansę Aaronsonowi. Zeszłego lata odejście z klubu próbował wymusić Willy Gnonto, ale mimo tego niemiecki trener dał mu drugą szansę, którą Włoch wykorzystał, kiedy szczególnie w drugiej części sezonu był bardzo ważnym ogniwem Leeds. Czy teraz podobną szansę wykorzysta Amerykanin? 

You have no rights to post comments

SKLEP LEEDS UNITED