KSIĄŻKI O LEEDS UNITED

Harrison_źródło_twitter.com/lufc

Narazie w futbolu klubowym trwa swego rodzaju sezon ogórkowy. Działy scoutingowe i rekrutacyjne poszczególnych klubów być może ciężko pracują nad identyfikacją nowych celów transferowych, zaczynają się pierwsze rozmowy, ale konkretów jest jak na lekarstwo. W tym tygodniu jednak pojawiło się kilka informacji dotyczących Leeds United.

Hiszpańskie Estadio Deportivo podaje, że Real Betis i Leeds United są już na ostatniej prostej do sfinalizowania transferu Marca Roci. 27-latek ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Andaluzji i nie krył pragnienia zostania w Hiszpani na dłużej. Prezydent Realu Betis Angel Haro w jednym z ostatnich wywiadów mówił, że jest niemal pewne, że Roca spędzi kolejny sezon w jego klubie. Wtedy rozważano także opcje wypożyczenia, ale w ostatnich dniach okazało się, że w grę może wejść transfer definitywny. Betis miał w swojej ostatniej umowie opcję wykupienia pomocnika po sezonie za około 12 mln Euro, ale z aktywowania tej opcji nie skorzystali. Przy braku awansu Pawi do Premier League sytuacja księgowa Leeds jest bardziej skomplikowana, także The Whites byli skłonni do renegocjacji umowy. Marc Roca do Leeds przyszedł dwa lata temu za około 10mln funtów podpisując 4-letni kontrakt. W regulacjach PSR te 10 milionów zostało zamortyzowane na długość trwania kontraktu, co oznacza, że obecna ksiegowa wartość Hiszpana to około 5 milionów. Wg informacji Leeds-Live Pawie za usługi pomocnika otrzymają kwotę niższą niż zapłacili Bayernowi, ale wystarczająco wysoką, żeby w księgach nie odnotwać straty. Jest wielce prawdopobne, że transfer zostanie ogłoszony jeszcze w tym tygodniu.

Poza Leeds przyszły sezon spędzi także Jack Harrison. Skrzydłowy Pawi jest jednym z piłkarzy wciąż mających aktywną klauzulę w swoim kontrakcie pozwalającej mu odejść na wypożyczenie do innego klubu, jeśli ten klub pokryje 100% piłkarza. Everton pierwotnie chciał kupić Harrisona, ale wobec braku awansu Leeds, zdecydował się na kolejne aktywowanie wyżej wspomnianej kluazuli. The Athletic podał, że Harrison na dniach powinien oficjalni ponownie przenieść się na Goodison Park.

Włoskie media są zgodne, że po 1,5 - rocznym wypożyczeniu do AS Romy tego lata Diego Llorente zawita do stolicy Włoch na stałe. Rzymianie za Hiszpana zapłacą około 5 mln Euro.

Cały czas dziennikarze grzeją temat odejścia Crysencio Summerville'a. To, że Holender z Leeds odedzie, wydaje się pewne. Zastanawiać się jednak można gdzie i za ile. Do tej pory najgłośniej mówiło się zainteresowaniu Liverpoolu i Chelsea, ale w tym tygodniu do gry, wg Fabrizio Romano, weszło także Brighton. Brytyjskie media podają, że Leeds będzie chciało zaakcpetować oferty przewyższające 30mln funtów. Większa konkurencja z pewnością pomoże tę cenę Pawiom podbić. 

Nie ma zbyt hucznych głosów odnośnie transferów do klubu. Pewne jest, że Leeds chciałoby  wykupić z Tottenhamu Joe Rodona, ale Walijczyk może kosztować 10 milionów funtów, co może być poza zasięgiem Leeds. W prasie można także przyczytać o zainteresowaniu Leeds wypożyczniem z Chelsea Alfie Gilchrista. Ben Jacobs podał, że Pawie monitorują sytuację wycenianego na 5 mln Euro Petara Ratkova. 20-latek w zeszłym sezonie dla Salzburga strzelił 5 goli.

You have no rights to post comments

SKLEP LEEDS UNITED